Parlament előtt az állatvédelmi törvény szigorítása – az ellenzék nem elégedett
További Belföld cikkek
- Sulyok Tamás karácsonyi üzenete: Sose tekintsünk a másik magyarra ellenségként!
- Műtét közben tanul az új budapesti robotsebész, de egyedül mégsem operálhat
- „Megszólalt a Kicsi” – karácsonyi különkiadást kapott a Menczer–Magyar-csörte
- Padlógázzal ment szemben a forgalommal egy ámokfutó sofőr Szolnokon
- Három hónapos csecsemő halt meg Budapesten
Az Országgyűlés ma hét előterjesztésről tart általános vitát, köztük az állatvédelmi törvény szigorításáról is. A parlament hétfőn kezdődött ülésének harmadik napja reggel 9 órakor kezdődik.
A képviselők elsőként az igazságügyi miniszter büntetőjogi törvénymódosító javaslatáról mondhatják el a véleményüket, ezt követően kerül napirendre az állatok védelme érdekében kezdeményezett büntetőjogi tárgyú indítvány. A javaslat elfogadása esetén jelentősen szigorodhat az állatkínzás, az állatviadal és a természetkárosítás elleni fellépés jogszabályi környezete.
Frissítés: az ellenzék szerint komolyabb lépésekre van szükség
Az állatvédelmi törvény szigorításával kapcsolatban ma délelőtt az ellenzéki pártok külön sajtótájékoztatót tartottak Parlamentben, ahol elmondták, hogy a kormány javaslata nem elég átfogó, a javasolt intézkedések nem elegek, és azok túl későn is érkeztek.
Köszönjük a civilek áldozatos munkáját, de úgy gondoljuk, hogy az állatvédelem az állam feladata. Éppen ezért egy Országos Állatvédelmi Alap létrehozását kezdeményezi a demokratikus ellenzék. Ha kormányra kerülünk, akkor önálló költségvetési tételként fog szerepelni az állatvédelem a magyar nemzeti költségvetésben
– mondta Kunhalmi Ágnes, az MSZP társelnöke, hozzátéve hogy legalább 15-20 milliárd forintban gondolkodnak, az állatvédelem ugyanis egy hatalmas terület.
A pártok arra is kitértek, hogy az Országos Állatvédelmi Alap biztosítaná
- a civil szervezetek, valamint az állami fenntartású intézmények, és a különböző programok támogatását,
- segítségével létrejöhet egy civil pályázati alap és egy minőségbiztosítási rendszer,
- hozzájárulna az országos ivartalanítási programok megszervezéséhez,
- és a gazdátlan állatok népszerűsítését is finanszírozná.
Mindezek mellett a pártok között konszenzus van abban, hogy a szaporítást a lehető legszigorúbban kell büntetni, üldözni, ezért törvényileg tiltanák az ezzel kapcsolatos hirdetéseket.
Más is terítékre kerül ma
Az ülésnap további részében szó lesz az ingatlan-nyilvántartást érintő változtatásokról, valamint a kormány agrárgazdaságok átadásáról szóló törvénymódosító javaslatáról is. A parlament ülése csütörtökön folytatódik és november 15-én, hétfőn ér véget.