Ki állja az élelmiszerár-stop költségeit, a kiskereskedelem, az élelmiszeripari cégek, vagy az alapanyag-előállítók? Kaphatnak-e az érintettek kompenzációt? - kérdeztük Gulyás Gergelytől a Kormányinfón. A miniszter szerint osztoznak a veszteségen. Kompenzációt nem kapnak, mert közös teherviselés van, a kiskereskedelmi profit egy évben 140-150 milliárd forint, ez az intézkedés nem éri el a 20 milliárdot.
Békássy Szabolcs országos kollegiális szakmai vezető háziorvost többek között az ötödik hullámról, az omikron-variánsról és az influenzáról kérdeztük.
A vezető háziorvos szerint az otthon elvégezhető tesztek szerepe egyre inkább felértékelődik.
Február elsejétől hat élelmiszer árát (kristálycukor, búza finomliszt, napraforgó étolaj, sertéscomb, csirkemell, 2,8 százalékos tehéntej) vissza kell vinni arra a szintre, ahol tavaly október 15-én állt.
Az idei év első kormányülése után jelentkezett be Facebook-oldalán a kormányfő.
9216 új koronavírus-fertőzöttet azonosítottak az elmúlt 24 órában, ezzel a járvány kezdete óta összesen 1 318 093 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 81, többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 40 164 főre emelkedett.
Egyre erősebben tombol az omikron.
Gulyás Gergely és Szentkirályi Alexandra tájékoztatója 11 órakor kezdődik, a Kormányinfóról élőben tudósítunk, köszöntjük olvasóinkat! A helyszínen kollégánk, Holló Bettina kérdezi a kancelláriaminisztert.