Az ellenzék szerint egy Csontváry-kép leakasztásával egyenlő, hogy az államtitkár magával vitt egy labdát
További Belföld cikkek
- Kihúzták az ötös lottó nyerőszámait, több mint egymilliárd forint volt a tét
- „Fekália”, „Trafikcsaló Rozsdaminiszter” – Hadházy Ákos újra nekiment Lázár Jánosnak
- Újabb fejlemény Lakatos Márk ügyében: kiderült, miért nyomoznak a stylist ellen
- Tűz ütött ki egy budapesti lakóházban szombat délután
- Előkerült egy videó a Budapesten megölt amerikai nőről és feltételezett gyilkosáról
A jobbikos politikus hétfői sajtótájékoztatóján Fekete Péterről szólva úgy fogalmazott:
A nyílt színen vallott arról, hogy alkalmanként a magyar polgárok közgyűjteményéből bizonyos tárgyakat sajátjaként kezel.
Brenner Koloman szerint erre utalt Prőhle Gergely, a PIM korábbi főigazgatója is, amikor az evangélikus Gitta Könyvtár átadóján azt mondta: „Remélem, vissza is viszed ezt a labdát, kedves Péter.”
A jobbikos politikus ebből a különös államtitkári szokásból következtetett a „fideszes egypárti túlhatalom erkölcstelenségére”,
hozzátéve, hogy a most Fekete Pétert védők között az a Baán László kormánybiztos is ott van, aki annak idején festményeket adott kölcsön, illetve Demeter Szilárd, aki a PIM vezetőjeként olyan tévéműsort támogatott, melyben az európai németség kiirtásán viccelődtek.
Most ugyan csak egy focilabdáról van szó, de Barabás Richárd, a Párbeszéd szóvivője szerint az ügy súlya pontosan ugyanaz, mint ha Fekete Péter a Nemzeti Múzeumból egy Csontváry-képet akasztott volna le a falról.
Azt gondolják, hogy a saját show-műsorukhoz felhasználhatják azokat a közkincseket, amelyek nem a múzeumé, hanem a miénk, magyar embereké
– jelentette ki Barabás Richárd.
Nem lepné meg, de az ügy egy lehetséges lezárásának nevezte Halmai Róbert, a Momentum kultúrpolitikusa, ha a kormányzat elővenne egy olyan kölcsönzési szerződést, mely egyébként lehetővé teszi, hogy ilyen műtárgyakat az államtitkár kivehessen múzeumokból.
Azt is kifogásolta, hogy decembertől a Petőfi Irodalmi Múzeum az egész országos alkotóház-hálózatra „rátette a kezét”, és egy esetleges kormányváltás idején sem tudják majd „mindannyiunk közös kincseként” használni azokat a művészek Demeter Szilárd engedélye nélkül.
Ha ezt komolyan gondolja, akkor ez becsületsértés
– reagált korábban Fekete Péter a jobbikos Brenner Koloman Facebookon tett nyilatkozatára, amelyben feljelentést helyezett kilátásba. „Természetesen szó sincs arról, hogy én bárhonnan bármit önkényesen hoznék el” – szögezte le az Emmi kultúráért felelős államtitkára a Magyar Nemzetnek.
(Borítókép: Barabás Richárd. Fotó: Balogh Zoltán / MTI )