Szijjártó Péter: Magyarország arra szólítja fel a világpolitika szereplőit, hogy térjenek vissza a tárgyalásokhoz
További Belföld cikkek
- Ujhelyi István: Megérintette a Fideszt a bukás szele, olyan folyamatok indultak el, amikre 30 éve nem volt példa
- Dúl a kommentháború: Menczer Tamás, Kocsis Máté és Magyar Péter esett egymásnak a magdeburgi tragédia miatt
- Hatalmas torlódásra kell számítani az M3-as és az M5-ös autópályákon, az M1-esen akár két órával is nőhet a menetidő
- Orbán Viktor: Sosem szerettem azokat a politikusokat, akik elhárították a felelősséget
- Súlyos baleset történt Debrecenben, a buszmegállóba hajtott egy autó
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a diplomáciai úton történő megoldás utolsó reménysugaraként tekint arra a találkozóra, amelyet Szergej Lavrov és Anthony Blinken, orosz és amerikai külügyminiszterek a héten tartanak Genfben.
Magyarország Ukrajna kérésének eleget tesz, vagyis a kijevi nagykövetség és a Kárpátalján működő két konzulátus teljes létszámmal funkcionál továbbra is. Szijjártó Péter kifejtette, hogy vannak konfliktusaink Ukrajnával, de Magyarország továbbra is segítséget nyújt, példaként nemrég 120 darab lélegeztetőgépet adtunk át Ukrajnának a koronavírus-járvánnyal szembeni ukrán védekezés érdekében – írta az MTI.
A Nyugat-Balkán stabilitása, békéje és nyugalma Magyarország nemzetbiztonsági érdeke is, ezért szankciók helyett inkább tárgyalni érdemes Bosznia-Hercegovina és Magyarország vezetőinek. Szankciókkal csupán elmélyítenénk a konfliktusokat, és feszültséget teremtenénk, ezért Magyarország arra kér minden szövetséges nemzetet, hogy ne a megszorító intézkedések eszközében lássák a megoldást, hanem a párbeszéd folytatásában. Magyarország nem támogat semmilyen szankciót Bosznia-Hercegovina kapcsán. A demokratikusan megválasztott politikusokkal beszélni kell
– fogalmazott Szijjártó Péter.
Szijjártó szerint a megszorító intézkedések politikája zsákutca, és az utóbbi időben nem biztosított megoldást semmilyen kérdésben. Az uniós tagországok külügyminisztereinek hétfői találkozóján a kölcsönösen előnyös megállapodásra való törekvés kapta a főszerepet, és nem a szankciók tárgyalása.