Kovács Zoltán: A jogállamisági eljárás olyan szempontokat kér számon, amelyek nincsenek benne az alapszerződésben
További Belföld cikkek
- Nyolcszáz hátrányos helyzetű gyermek látogatott el a Parlamentbe
- Emelkedik a hivatalból kirendelt igazságügyi szakértők óradíja
- Ellepi a karácsonyi vásárokat a TEK a magdeburgi támadás után
- Ujhelyi István: Megérintette a Fideszt a bukás szele, olyan folyamatok indultak el, amikre 30 éve nem volt példa
- Dúl a kommentháború: Menczer Tamás, Kocsis Máté és Magyar Péter esett egymásnak a magdeburgi tragédia miatt
„Technikai szinten lényegében elkészült a megegyezés Brüsszellel az uniós forrásokról, már ha nem szól közbe a politika” – mondta a Mandinernek Kovács Zoltán.
A kormány nemzetközi kommunikációért felelős államtitkára szerint Brüsszelben folyamatosan összemossák a közösségi és tagállami hatáskörbe tartozó intézkedéseket.
Álláspontja szerint a jogállamisági eljárással az a baj, hogy az egyes országokon olyan szempontokat és elvárásokat kér számon, amelyek nem szerepelnek az alapszerződésben. Kovács Zoltán ezért ezt veszélyes iránynak tartja.
Ragaszkodunk a nemzetállami hatáskörökhöz, így például a gyermekeink védelméhez a különböző szexuális propagandáktól. Ezzel együtt erős bennünk a megállapodás szándéka
– fogalmazott Kovács Zoltán, aki megjegyezte, hogy a helyreállítási alapból származó pénzek minden uniós tagállamnak, így Magyarországnak is járnak, akárcsak az operatív programokból származó források.
Az államtitkár méltatlannak nevezte Brüsszel viselkedését ebben a helyzetben, ugyanis koronavírus után vagyunk, zajlik egy háború és a recessziós is közeleg. A kormány mindenesetre jelezte, hogy az elvi álláspontjának megtartása mellett hajlandó a megállapodásra – tette hozzá Kovács Zoltán.
Azt is hozzáfűzte, hogy a kormány tett javaslatokat a megegyezés elősegítésére.
A helyzetet viszont szerinte nehezíti, hogy az Európai Parlamentben az európai és a magyar baloldal is gőzerővel azon dolgozik, hogy Magyarország ne kaphassa meg a neki járó forrásokat. Ezt a fajta politikai nyomást pedig ellensúlyozni kell az államtitkár szerint.
Arra a kérdésre, miszerint a kormány tényleg nem felelős-e az inflációért és a forintárfolyam megugrásáért, Kovács Zoltán azt válaszolta: a háború és a brüsszeli szankciók gazdasági válságot, háborús inflációt, áremelkedést és bizonytalanságot hoznak egész Európában.
„A kormány ezért szorgalmazza a béke rendezését és az Európának ártó újabb brüsszeli szankciók elkerülését” – szögezte le az államtitkár.
(Borítókép: Kovács Zoltán. Fotó: Bodnár Patrícia / Index)