- Belföld
- vidékfejlesztés
- agrárminisztérium
- nagy istván
- agrárminiszter
- megújuló vidék program
- agrárium
- vidék
A nyár eleje óta 88 milliárd forintot utalt a kormány agrár- és vidékfejlesztésre
További Belföld cikkek
- Menczer Tamás: Brüsszel Péterhez képest maga Gyurcsány Ferenc is egy igazmondó juhász
- Halálos áldozatot is követelt a tűz az év utolsó napján, rengeteg dolguk volt a tűzoltóknak
- Bár korábban cáfolták, februártól mégis fizetni kell a személyi igazolvány és az útlevél kiállításáért
- Emberöléssel végződött a 2024-es év Csepelen
- Mégis bejelentkezett éjfélkor a köztársasági elnök, ahogy Orbán Viktor is
A miniszter emlékeztetett: 2021–2027 között háromszor annyi vidékfejlesztési forrás áll rendelkezésre, mint előtte, aminek révén az Agrárminisztérium 2021-ben kidolgozta és elindította a Megújuló vidék, megújuló agrárium programot. Ez a magyar vidék gazdaságának gerincét adó agrárium és élelmiszer-termelés teljes modernizációját célozza meg.
A tárcavezető elmondta, hogy az Agrárminisztérium tavaly és idén is számos pályázati felhívást jelentetett meg, amelyekre a várakozásokat meghaladó mértékben nyújtottak be támogatási kérelmet a gazdálkodók.
A megkezdett projektek megvalósítására tett erőfeszítéseket jól mutatja, hogy a gazdálkodók, vállalkozások és önkormányzatok által menedzselt beruházásokhoz kapcsolódóan csak a nyári hónapokban, 2022. június 1-jétől mostanáig 88 milliárd forintot meghaladó kifizetésre került sor – fejtette ki az agrárminiszter.
Több ágazat is kapott támogatást
15 milliárd forintot meghaladó támogatást folyósítottak az állattenyésztési ágazatnak telephelyek fejlesztésére és megújítására, és több mint ötmilliárd forintot kaptak az élelmiszeripari fejlesztésekre pályázók.
A nagy érdeklődés övezte precíziós gazdálkodásra történő átállást segítő pályázati konstrukció támogatására szűk három hónap alatt több mint 12 milliárd forintot, a rendkívül népszerű, mezőgazdasági kisüzemek támogatását célzó pályázathoz kapcsolódóan pedig közel 17 milliárd forintot fizettek ki.
Az önkormányzatok is jelentős támogatást, mintegy tízmilliárd forintot kaptak a külterületi helyi közutak fejlesztésére – sorolta a tárcavezető.
Nagy István kiemelte, hogy az agrárium teljesítményét számos probléma nehezíti az elmúlt időszakban az orosz–ukrán háborútól az aszályon keresztül a dráguló hitelfinanszírozásig. A hatékonyság, az infrastruktúra és a termelő kapacitások megújulása nélkül le kéne mondani a jövőt érintő közös tervekről – tette hozzá.