Már nem csak a hajléktalanok szorulnak rá a nappali melegedőkre és ingyenkonyhákra
További Belföld cikkek
- Felsővezetéki hiba és több járműhiba is volt a MÁV-nál vasárnap reggel
- 300 milliárd forintért takaríthatja a kórházakat egy cég a következő négy évben
- Készüljön fel, érkezik a havazás Magyarországra!
- Bejelentett egy szivárgást a gázműveknek, a kocsijára terhelték a költségeket
- Teljesen kiégett egy hajó a Tiszán
Az elmúlt hetekben érezhetően nőtt azoknak a száma, akik az emelkedő rezsiszámlák vagy a drága bevásárlás által okozott nehézségek miatt kérnek segítséget a melegedőkben. Ez a válság mindenképpen kihat arra, hogy egyre többen veszik igénybe valószínűleg ezeket a szolgáltatásokat – mondta Aknai Zoltán, a Menhely Alapítvány igazgatója az RTL Híradónak.
Hasonlóan vélekedett a Budapesti Módszertani Szociális Központ és Intézményeinek (BMSZKI) igazgatója is. Zakar Gergely elmondta, arra számítottak, hogy a gazdasági fellendülés után, ha van megtorpanás a munkaerőpiacon, akkor elkezdenek megjelenni az ügyfelek, és úgy látják, hogy most eljött ez a pillanat.
Nyilván a rezsiválság, vagy az élelmiszerinfláció is dobott ezen a tendencián
– mondta az igazgató.
A csatorna beszámolója szerint szombaton is sorban álltak az emberek a Menhely Alapítvány egyik nappali melegedőjénél, ahol ingyen ebédre vártak. A legtöbben közülük hajléktalanok, de nem mindenki. Egyikük például úgy nyilatkozott, hogy albérletben lakik, de egy hónapja kénytelen a nappali melegedőt és az ingyenkonyhát látogatni.
Megsérült a kezem, és nem tudok még így legalább egy hónapig dolgozni. 90 ezer forint a rezsim. A villanyszámla beletartozik. Beletartozik a villany, a gáz, a fűtés, és szoktam főzni, és ez egy tarthatatlan állapot, nekem
– magyarázta.
Az elmúlt hetekben a Vöröskereszt zalaegerszegi hajléktalanellátó központja is több olyan jelzést kapott, hogy fűtés nélküli lakásban élő embereknek van szükségük segítségre. Kardos Ádám szakmai vezető szerint jelenségről nem lehet beszélni, de egyértelműen érezhető a növekedés. Elmondta, hogy az utcai szolgálatok egyre több olyan ügyféllel találkoznak, akik egyébként lakásban élnek vagy általában bizonytalan lakhatással rendelkeznek, de már szükségük van arra, hogy az élelmiszert, a ruhájukat, egyéb dolgokat, akár a gyógyszerük kiváltását a hajléktalanellátó segítse.
(Borítókép: Artur Widak / NurPhoto / Getty Images)