Újabb részletek derültek ki a honvédség „megalázó″ katonai kiképzéséről
További Belföld cikkek
- Olyat jelentettek be az autópálya-matricáról, ami minden autóst érint, mégsem tudja senki
- A régészek ma is keresik a verhetetlen hadvezér, Kinizsi Pál földi maradványait
- Nemzetközi kitüntetést kapott Rómában Erdő Péter bíboros
- Magyarok ezreinek életét mentheti meg ez az újítás
- Nézőpont Intézet: a magyarok többsége nem találja szimpatikusnak Magyar Pétert
Ahogy megírtuk, a feljelentők szerint a honvédség sofőrjeivel megalázó módon bántak, nem közölték velük, hogy hová viszik őket képzésre és mennyi ideig kell távol lenniük. Böröndi Gábor feljelentője szerint a sofőröket nem hagyták aludni, és értelmetlen, megalázó feladatokat kellett végezniük.
A Bennfentes nevű portál úgy értesült, hogy a sofőrök 14 napra elegendő katonai harcászati, valamint egyéni higiéniai felszereléssel érkeztek Szentendrére május 5-én, így a lap szerint nem érhette váratlanul a gépjárművezőteket, hogy onnan továbbvitték őket.
Mint írták, több forrásból is úgy értesültek,
a kiképzési célok elérése érdekében kimozdították a katonákat komfortzónájukból, hogy a lehető legmagasabb szinten felkészítsék őket.
Hozzátették: sok esetben ez extra fizikai megterhelést, bizonytalanságban tartást, valamint kevesebb alvást is jelenthet.
A kiképzési feladatok között szerepelt többek között a testnevelési foglalkozás, CZ Bren 2 gépkarabély használatának oktatása, éjjeli és nappali szakharcászati foglalkozás és monotóniatűrési gyakorlat is.
A Magyar Honvédség szerint szabályosan jártak el
A Honvédelmi Minisztérium korábban azt írta az ügyben az Indexnek, hogy a vezérkari főnök és a Magyar Honvédség a hatályos jogszabályok szerint járt el. A tárca szerint névtelen feljelentés történt, ismeretlen tettes ellen.
„A szomszédunkban dúló háború elhúzódására kell felkészülnünk. A Magyar Honvédség vezetésének egyik kiemelt feladata, hogy felkészült, harcképes állapotba hozza a honvédség állományát. Háborús veszélyhelyzet esetén a hadsereg minden tagja behívható, részükre gyakorlat elrendelhető. Egy gyakorlat lehet betervezett és váratlan, utóbbit semmi nem tiltja, a Szolgálati Szabályzat a szóbeli parancs intézményét is ismeri” – közölte a Honvédelmi Minisztérium az Indexszel, azt követően, hogy beszámoltunk a honvédség parancsnokát érintő feljelentésről, amit az ügyészség is megerősített.