A kormánykritikus elemző földbe döngölte az ellenzéki politikát
További Belföld cikkek
- A rendőrség 210 ittas vagy bedrogozott járművezetőt kapcsolt le
- 13 éves lányt kényszerített prostitúcióra a nyírmihálydi baltás gyilkos
- Adminisztratív úton szigorítanák a közpénzből hirdetők plakátkampányait
- Most már biztos, Gulyás Gergely szakított az ünnepi hagyománnyal
- Fehérbe borult a táj a Mecsekben, van, ahol 25 centiméteres a hótakaró
A szakember szerint komoly problémára utal, hogy az ellenzék semmilyen a kormányra nézve problémás ügyből nem tudott profitálni. Úgy véli, hogy az ellenzék az elmúlt tizenhárom évben nem tudott alternatívát mutatni, és nem ismeri már a saját választóit sem.
Az egész Fidesz-politikával szembemenő kérdések merültek fel. Ha csak egyet megfogtak volna, akkor abból lehetett volna legalább egy minimális politikát csinálni, de a nyaralás nyilván ezt felülírta
– mondta a Szabad Európának Ruff Bálint kampánytanácsadó az ellenzéki politizálásáról. A szakértő úgy látja, hogy a társadalom kiábrándult, miközben még a nem kormánypárti szavazók sem tudják megnevezni a Fidesz alternatíváját.
A tanácsadó úgy véli, hogy a kormány politikájának ellentmondásaira sem hívja fel a figyelmet az ellenzék. Példaként említette, hogy az épülő akkumulátorgyárakban nagyszámú külföldi munkavállaló fog dolgozni, miközben a kormány bevándorlásellenes, és óriási összegekkel támogatja a gyárak megépülését. Ruff nem érti, hogy az ellenzék miért nem hívja fel erre az ellentmondásra a figyelmet, miért nem beszél erről a kérdésről.
Soros György kivonulása
Ruff szerint Soros György magyarországi munkássága sok negatív és egyben sok pozitív dologgal járt együtt. Az egyik fő negatívumnak tartja, hogy a magyar civil társadalom nem tudott önellátóvá válni egy ekkora fődonor mellett, mint a Nyílt Társadalom Alapítványai.
A szakember Tusványossal összefüggésben azt mondta, hogy az ellenzéknek nagyon kevés saját intézménye van önmaga eltartásán túl. „Évtizedes hiány, hogy nincs egy szellemi műhelye az ellenzéknek” – fogalmazott.
Amikor az ellenzék elitjének egy része Budán lakik, és van pénzük és idejük több hónapot akár külföldön nyaralni, a szavazóinak meg nem, akkor van egy óriási szakadék. Hiányzik a megértés, hogy kiket és hogyan akarunk képviselni. Ezt az alapvető politikai munkát el kéne végezni, helyette a status quo fenntartásán dolgoznak
– mondta Ruff Bálint, hozzátéve, hogy a „hibrid rezsimek ellenszerét magunknak kéne felfedezni”.