Tompos Márton bejelentette: ő is indul a Momentum elnöki székéért
További Belföld cikkek
- Tombol az influenzajárvány, több kórházban is látogatási tilalmat vezettek be
- Kikapott a kormánypárti jelölt, független képviselő került be az önkormányzatba Sátoraljaújhelyen
- Viharlos szélre, hófúvásra és nagyon sok hóra figyelmeztetett a Magyar Közút
- Két magyar túrázó rekedt a szlovén Kamniki-Alpokban, nem tudják kimenteni őket
- Demszky Gábor: Olyan, mintha még a Kádár-rendszerben élnénk
„Nyolc év momentumozás, XYZ vlog, szóvivőség, előválasztási jelöltség, korrupcióvadász munkacsoport, országgyűlési képviselőség, majd végül alelnökség – és rengeteg kedves személyes megkeresés – után megpályázom az elnöki tisztséget” – jelentette be Tompos Márton közösségi oldalán.
Ahogy arról mi is beszámoltunk, Donáth Anna a Momentum számára kicsit sem kedvező választasi eredmények után lemondott tisztségéről, és Fekete-Győr András, a párt korábbi elnöke bejelentette, hogy visszatérne a megüresedett pozícióba. Egészen eddig úgy nézett ki, hogy nem kell neves konkurenciával számolnia, viszont Tompos hétfő délutáni posztja egészen más megvilágításba helyezte a dolgokat.
Abban mindenki egyetért a momentumosok közül, hogy a párt vezetésében a fennmaradáshoz és ahhoz, hogy újra sikeresek legyenek, változás kell, viszont ezt a változást többen, több oldalról közelítenék meg.
Világos, közérthető ajánlattal és következetes politizálással fogjuk visszaszerezni a választók széles tömegeinek bizalmát. A Momentum az EP-választáson 3,7 százalékot kapott. Ez pontosan 3,7 százalékkal több, mint amennyi választónk volt, amikor megalapítottuk a pártot. Nem félek a kihívástól
– fogalmazott Fekete-Győr.
Tompos Márton viszont konkrétumokkal állt elő, de mint írta, „nem akarja feltalálni a spanyolviaszt”, mindössze három dolgot ígér megválasztása esetén:
- közös koordináció a politikai élet „hiteles szereplőivel”, mert az összeborulás csak így működhet – ezt megmutatta a lengyel példa;
- szolgáltató pártot fog építeni, mert „baromira elegem van, hogy csak dumálnak, de nem cselekszenek a politikusok” – ezt megmutatta a török példa;
- tanulnak a hibákból és a sikerekből is, hiszen csak így lesz változás.
Ez az ajánlata, július elején pedig a párt tisztújításán a tagok majd eldöntik, hogy kit tartanak alkalmasabbnak a párt „megmentésére”.