Újabb részletek derültek ki az óbudai korrupciós botrányról
További Belföld cikkek
- Székely János püspök: Az ünnep az egy kincs, és ezt mindenki érzi
- A Madách Imre Gimnázium leváltott igazgatója szerint az iskolai mobiltörvény abszolút hungarikum
- Felsővezetéki hiba és több járműhiba is volt a MÁV-nál vasárnap reggel
- 300 milliárd forintért takaríthatja a kórházakat egy cég a következő négy évben
- Készüljön fel, érkezik a havazás Magyarországra!
Kiss László, Óbuda polgármestere a 2019-es megválasztása előtt, 2016-ban aláírt egy cégbírósági nyilatkozatot, amelyben egy III. kerületi ingatlan tulajdonosaként székhelyhasználatot biztosított a Sight-Tech Hungary Kft.-nek – írja a 24.hu. A vállalatnak Kiss felesége is a tulajdonosa volt 2022-ig Fischer László Pál ügyvezető-tulajdonos mellett.
A lap azt is megjegyzi, hogy Kiss megválasztása után Fischer László Pál 2019-ben egy másik társaságot is alapított RF Production Hungary Kft. néven, majd
ezzel a céggel a Kiss által vezetett önkormányzat úgy kötött több millió forintért szerződéseket, hogy közben a felesége annak tulajdonosával üzlettársi viszonyban maradt.
A Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) le is foglalta az óbudai önkormányzat által az RF Production Hungary Kft.-vel kötött szerződéseket korrupció gyanúja miatt, amiről Óbuda honlapján is írtak júliusban, miután nyilvánosságra kerültek az ügyészség által kikért adatok.
Ekkor az is kiderült, hogy 2021-ben három darab információs tábla legyártására és kihelyezésére 11 millió forintot költöttek a III. kerületi ókori római limes aquincumi szakaszának turisztikai fejlesztése részeként – erre a Kutyapárt hívta fel a figyelmet.
A nyomozók a zöldterület-kezelést végző Green Bush Team Kft. szerződéseit is lefoglalták, amit Raczkó Milán vezet. A székhelyhasználathoz szükséges nyilatkozatot pedig tanúként az RF Production Hungary tulajdonosai, Deák Róbert és Fischer László Pál jegyezték ellen. Fischer László Pál tulajdonos volt a jelenleg kényszertörlés alatt álló, szintén az óbudai önkormányzattal szerződött Input Consulting Kft.-ben is.
A szerződött cégek listáján szerepel továbbá a Pannon Park Forest Kft. – amelynek korábbi tulajdonosát áprilisban tartóztatták le –, az Atlas Hill Kft. és a Key Price Kft. is. Az utóbbit Patek Gábor képviselte, aki a kispesti önkormányzatnál dolgozott, és állítólag Gajda Péter polgármester jobbkeze volt.
Őrizetbe vétel és korrupciós ügy
Mint ismert, nemrég házkutatás után őrizetbe vették Kiss Lászlót, Óbuda polgármesterét. A Központi Nyomozó Főügyészség megerősítette, hogy arról az óbudai korrupciós ügyről van szó, amellyel kapcsolatban korábban őrizetbe vették Czeglédy Gergőt, Óbuda MSZP-s alpolgármesterét is.
Kiss László azóta is előzetes letartóztatásban van, azonban a bűnösségét jogerősen csak a bíróság állapíthatja meg büntetőeljárás lefolytatása után. Így még évekig hivatalban maradhat, a fizetését továbbra is kapja. A Magyar Nemzet értesülése szerint egy másik, a korrupciós ügyben érintett gyanúsítottat nem sokkal Kiss őrizetbe vétele előtt engedtek ki a letartóztatásból.
Óbuda polgármesterének védőügyvédje, Zamecsnik Péter később közölte, hogy az egyik gyanúsított vádalkut kötött a kerületi korrupciós botrányban. Sajtóinformációk szerint Kiss Lászlóra nem csupán munkatársa, hanem barátja és egykori egyetemista társa tehetett vallomást.