- Belföld
- belügyminisztérium
- pedagógus
- tanár
- óvodapedagógus
- kötelező
- vizsga
- nemzeti közszolgálati egyetem
- nemzeti pedagógus kar
Elkezdődött a pedagógusok vizsgáztatása a Nemzeti alaptantervből
További Belföld cikkek
- Bayer Zsolt beleszállt Fábry Sándorba: Aljas sz*rember
- A család szerint rendőri túlkapás történt a zagyvarékasi igazoltatáskor
- Múzeumigazgatói pozícióért lobbizott Magyar Péter szövetségese, kiakadt a momentumos politikus
- Tűz ütött ki egy kőbányai szállóban, 250 embert kellett evakuálni
- Kihúzták az év első hatos lottójának nyerőszámait
Szeptember első felében elindult a pedagógusok kötelező továbbképzése és számonkérése, amely alatt meg kell újítaniuk ismereteiket a Nemzeti alaptantervvel és az Óvodai nevelés országos alapprogramjával kapcsolatban – írja a Népszava.
A Belügyminisztérium (BM) szerint a képzések szeptember 11-én indultak, elsőként az óvodapedagógusok előtt nyílt meg a felület, köztük többen már levizsgáztak – tudta meg a lap.
Mint arról mi is beszámoltunk, az idei tanévben egy kötelező képzés elvégzése után számot kell adniuk a pedagógusoknak az oktatás-nevelés tartalmi szabályozóival kapcsolatos tudásukról. A Belügyminisztérium által előírt, 10 órás távoktatási képzést a Nemzeti Közszolgálati Egyetem által biztosított platformon kell elvégezniük, a vizsga sikeres teljesítéséhez húsz kérdésből tizenötre kell helyesen válaszolniuk legkésőbb 2025. január 31-éig.
A távoktatási képzésen a pedagógusoknak nem kell online órákon részt venniük, ugyanis tananyagcsomagokat tölthetnek le a munkakörüknek és az oktatott tantárgyaknak megfelelően, melyeket maguknak kell elsajátítaniuk. Azoknak, akik több szakot is tanítanak, elég csak egy, általuk választott tárgyból vizsgát tenniük.
A kötelező képzést és vizsgáztatást a pedagógus-szakszervezetek, de még az Orbán-kormány által létrehozott Nemzeti Pedagógus Kar is kritizálta – jegyezte meg a Népszava.
Az Index korábban feltette azt a kérdést, nem félnek-e attól, hogy a szigorítás a pedagóguspálya további presztízsvesztéséhez vezet: kevesebben jelentkeznek tanári szakra, és több pedagógus hagyja el a pályát.
2022-ben és 2023-ban 10-10 százalékkal, idén 32,2 százalékkal nőtt a pedagógusok bére, jövőre pedig a tervek szerint 21 százalékkal emelkedik. A pedagógiai szakokra az idén csaknem 13 ezer hallgatót vettek fel, kétszer annyit, mint 2022-ben. Akit ezek a tények nem győznek meg, nem lehet semmivel meggyőzni
– válaszolta a Belügyminisztérium.