Magyar Péter először tárgyal Európa vezető politikusaival
További Belföld cikkek
- Kemény üzenetet küldött David Pressmannek lehetséges utódja: Hagyd abba ezt az ostobaságot
- Parázs vita alakult ki Magyar Péter és Fülöp Attila között
- 60 milliós Merci, vagy nincs mit enni? – Anyagi különbségek karácsonykor
- Hamarosan megszólal Orbán Viktor, évértékelő interjút ad a miniszterelnök
- Jön a havazás Budapesten is, figyelmeztették a lakosságot
Több mint negyven állam- és kormányfő érkezésével Magyarország történetének legnagyobb diplomáciai eseményét tartják csütörtökön Budapesten. Az alkalmat kihasználva Magyar Péter először tárgyal a nyugati világ legfontosabb politikai vezetőivel – számolt be róla a Tisza Párt elnöke a Facebookon.
Ma először tárgyalok Budapesten az ellenzék vezetőjeként, a Nemzeti Együttbűnözés Rendszerének kihívójaként európai állam- és kormányfőkkel
– közölte Magyar Péter.
Ahogy arról az Index beszámolt, a Medián legfrissebb közvélemény-kutatása szerint a Tisza Párt először lett minden viszonylatban a legnépszerűbb politikai erő Magyarországon. Az eredmények alapján, amennyiben most vasárnap lennének a választások, a Tisza Párt hét százalékot verne rá a régóta legyőzhetetlennek hitt Fideszre. Ilyen viszonyok között tárgyalhat Magyar Péter Európa vezetőivel, azt azonban nem árulta el előre, hogy kivel találkozik.
Utólag derült ki, hogy az első tárgyalópartnere Karl Nehammer osztrák kancellár, az Osztrák Néppárt elnöke volt. A megbeszélés középpontjában a magyar-osztrák kapcsolatok erősítése, valamint az országaink közötti kétoldalú politikai, gazdasági és kulturális együttműködés elmélyítése állt.
Orbán Viktor négy kérdésre keres választ
Az Európai Politikai Közösség ötödik ülésén szám szerint 47 ország állam- és kormányfője kapott meghívást. A 27 európai uniós tagállam mellett Albánia, Andorra, Örményország, Azerbajdzsán, Bosznia–Hercegovina, Georgia, Izland, Koszovó, Liechtenstein, Moldova, Monaco, Montenegró, Észak-Macedónia, Norvégia, San Marino, Szerbia, Svájc, Törökország, Ukrajna és az Egyesült Királyság képviselteti magát az eseményen.
Budapestre látogat Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke is, valamint, Mark Rutte NATO-főtitkár, Charles Michel, az Európai Tanács elnöke és Roberta Metsola, az Európai Parlament elnöke.
Az eseményt Orbán Viktor magyar miniszterelnök nyitotta meg. Beszédében négy kérdést sorolt fel, amelyekre szerinte választ kell adniuk a plenáris ülésen. Ezek az alábbiak:
- Hogyan lehet újra béke Európában?
- Hogyan vállalhat Európa a jövőben nagyobb felelősséget saját biztonságáért és békéjéért?
- Hogyan tud Európa sikeresebben fellépni az érdekeiért?
- Hogyan maradhat Európa érdemi szereplője a saját sorsát eldöntő tárgyalásoknak és folyamatoknak?