Katonák helyett nővéreket küldhetünk Afganisztánba
További Belföld cikkek
- Karácsony Gergely: David Pressman barátja és hódolója Magyarországnak
- Máthé Zsuzsa: Még nem tudjuk, milyen hatással van a gyerek mentális egészségére, ha két édesapja vagy édesanyja van
- Újra figyelmeztet a rendőrség, hogy mit nem szabad csinálni soha az interneten
- Katonai járművek lepik el Budapest belvárosát a TV2 realityje miatt
- Hiába nem választási év az idei, fontos döntéseket hozhatnak a magyarok
Ki hogyan viszonyul?
Juhász Ferenc bejelentése szerint Isaszegi János dandártábornok Németországban tárgyal, ahol azt próbálja "kideríteni", hogy a nemzetközi béke misszióhoz Magyarország egészségügyi egységgel is hozzájárulhat-e.
Ha a németek igennel válaszolnak, a miniszter holnap hivatalosan is beterjeszti az egészségügyi alakulat felállításáról szóló javaslatot. Juhász Ferenc hangsúlyozta, hogy a javaslat továbbra is tartalmazni fogja a katonai egység felállítását is, csak azért, hogy a szavazások során "mindenki láthassa, hogyan viszonyul az ellenzék a terrorizmus elleni harchoz, illetve a nemzetközi szerepvállaláshoz".
Következmények
Abban az esetben, ha a németek nem igénylik az egészségügyi csoportot - amire jó esély van, ugyanis ilyenből van a legtöbb -, akkor csak a katonai kontingens kiküldésének terve kerül be a javaslatba. "Ha az ellenzék nemmel szavaz, vagy nem szavaz, akkor sajnos közölnünk kell, hogy Magyarország ebben az akcióban nem tud részt venni. Ennek következményeit azonban nem a minisztérium, hanem egész Magyarország fogja viselni" - fogalmazott a miniszter.
|
Kiderült, az egészségügyi alakulat létszáma sem haladná meg a 40 főt, és a költségek is hasonlóak lennének, mint a katonai alakulat esetében.
"Kétszer is meg kellene gondolnia az ellenzéknek, hogy milyen álláspontot alakít ki ebben kérdésben, főleg az után, hogy kormányzásuk alatt messzire elkerülték a Honvédelmi Minisztériumot" - fogalmazott a miniszter. A HM álláspontja szerint, ha ebben a misszióban sem vállalunk szerepet, úgy súlyos presztízsveszteség éri az országot, és 23 országot hoznánk kellemetlen helyzetbe, ha nem teszünk eleget a felkérésnek. A miniszter emlékeztetett arra: a maroknyi hadsereggel rendelkező Litvánia és Lettország is vállalt katonai feladatokat Afganisztánban.
A miniszter beszélt arról is, hogy nem küldhetünk műszaki alakulatot, mivel a honvédségnek ebből csak egy van, és az most a délszláv békefenntartó kötelék része.