Svédországban lerobbant a magyar honvédség An-26-osa
További Belföld cikkek
- Hétszáznál is több gyorshajtót füleltek le egy hónap alatt a III. kerületben
- Életbe vágó kérdésben dönt a kormány, hamarosan jönnek a részletek
- Nem bújhat ki a felelősségre vonás alól a pedofíliával vádolt magyar edző
- Újabb kutyapártos képviselő tagadta meg a pluszjövedelme feltüntetését
- Bennfentes fideszes politikus ül a vádlottak padján vesztegetés miatt
Kijavították a hibát a Magyar Honvédség An-26-os szállító repülőgépén, amely egy műszaki hiba miatt kedden nem tudott visszarepülni Svédországból - közölte Buczkó Imre dandártábornok, a magyar légierő parancsnokhelyettese az MTI érdeklődésére szerdán. A szállító repülőgép személyzete a kétmotoros gép egyik légcsavarjánál észlelt olajfolyást, ezért a svédországi Linköpingben kedden tartott Gripen-ünnepségre érkezett magyar küldöttségért egy másik An-26-ost kellett a helyszínre küldeni.
Alkatrészekkel érkezett a tartalékrepülő
Buczkó Imre dandártábornok ismertetése szerint az An-26-os személyzete a hétfői leszállást követő átvizsgáláskor észlelte, hogy a kétmotoros repülőgép egyik légcsavarjánál szivárog az olaj. A javításhoz való alkatrészeket - köztük szükség esetére egy légcsavart -, valamint a szerelő személyzetet egy másik An-26-os szállította ki Svédországba kedd délelőtt, majd végül ez a repülőgép hozta haza a magyar küldöttséget.
Buczkó Imre elmondta, a szerelők megállapították, hogy egy tömítőgyűrű "elfáradása" miatt keletkezett az olajfolyás, a hibát pedig már ki is javították. A légcsavar kicserélésére végül nem volt szükség. Az An-26-os a tervek szerint csütörtökön tér haza Szolnokra, addig még egy, az előírásban szereplő próbarepülést hajt végre.
"Bárhol bármikor történhetett volna hasonló
A tábornok hangsúlyozta, hogy egy hasonló meghibásodás bárhol, bármikor előfordulhat, a szolnoki szállítószázad katonái felkészültek az ilyen helyzetek minél előbbi megoldására. Azt is elmondta: ugyan pluszköltség, hogy egy másik repülőgépet kellett a helyszínre küldeni, de tulajdonképpen az éves kiképzési repülések közé tudják sorolni ezt az utat.