További Belföld cikkek
- Féltékenységből verte halálra párját egy hajléktalan zalai férfi
- Az NMHH szerint hiányosak a magyar médiaviszonyokat értékelő jelentések
- Elfogták a budapesti álszakembert, aki pénzt csalt ki a gyanútlan emberekből
- Pénteken újra beköszönt a tél, több mint tíz fokkal esik a hőmérséklet
- Hemzsegnek körülöttünk a vírusok, a szakember elárulta, melyiktől kell igazán tartanunk
Nagy Lajos, a Nemzetbiztonsági Hivatal alapítója és első igazgatója szerint az első szabad választások utáni Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságában csak négyen nem voltak érintve ügynökügyben.
Látta a lajstromot
A jelenleg magánnyomozói irodát vezető Nagy Lajos a Napkelte hétfői adásában azt állította, hogy az 1990-ben létrejött parlamenti testület első körös tagjai közül csupán Demszky Gábor, Fodor Gábor, Mécs Imre, és Kőszeg Ferenc nem volt ügynök. Nagy ezzel pontosította egy korábbi nyilatkozatát, amelyben azt mondta, hogy csak hárman nem voltak érintettek. Nagy információi szerint a bizottság többi tagja viszont érintett volt, és közülük néhányan önként vallották be neki, hogy jelentettek is. Példaként említette a testület titkárát, Bereczki Vilmost, aki állítása szerint feltárta neki, hogy Palotás fedőnevű ügynöke volt a belső elhárításnak. Nagy korábban már az Indexnek elmondta, hogy látta a Németh Miklós-féle ügynöklistát és azért minősítette hitelesnek, mert például a nála feltárulkozó politikusok is szerepeltek a lajstromban.
A bíróságon kiderül
Vidáman áll elébe
A feljelentés hírére reagálva az egykori titkosszolgálati vezető az Indexnek azt mondta, hogy "vidáman áll elébe egy ilyen pernek", úgyis régen látta már Bereczkit. Nagy azt mondta, pontosan emlékszik arra a presszóra, ahol az egykori kisgazda saját kérésére találkozott vele azért, hogy szabadkozzon a nemzetbiztonsági bizottsági meghallgatáson használt támadó hangneméért. Nagy szerint Berecki azt hitte, hogy az akkoriban alakult NBH birtokába kerültek a III/III-as dokumentumok is, így biztosra vette azt is, a hivatal vezetője ismeri azokat. Ezért Bereczki maga mondta el, hogy beszervezték valamint, hogy ki volt a tartótisztje. Nagy állítása szerint hasonlóan cselekedett, a KDNP-s Keresztes Sándor is, akit később vatikáni nagykövetté neveztek ki.