További Budapest cikkek
- A kormány szerint autósüldözés folyik Budapesten
- Elkezdték a Széll Kálmán téri átjáró építését
- BKK: Leszállíthatják a budapesti járatokról a maszk nélküli utasokat
- Szombattól pótlóbusz jár az 1-es villamos helyett a Hungária és a Könyves Kálmán körúton
- A koronavírussal magyarázza a BKV, miért nem lesz idén nyáron sem klíma a 3-as metrón
Júniustól újra üzemelhet a VII. kerületi térfigyelő rendszer, amely 2004 őszén vált gazdátlanná, miután az üzemelő Siemens Rt. kihátrált az önkormányzattal kötött megállapodásból. A térfigyelő rendszert - mint minden kerületben - a rendőrség fogja üzemelni, derült ki azon a tájékoztatón, amit Honvald György, a kerület polgármestere tartott kedden.
Újra figyelnek
A polgármester elmondta, a 90 kamerából álló, a kerület minden utcáját lefedő rendszer üzemeltetése évente 130-150 millió forintjába kerül majd az önkormányzatnak. Cáfolta ugyanakkor, hogy a kamerák rossz állapotban lennének, és, hogy az önkormányzat rossz üzletet csinált volna, ugyanis a VII. kerületé a legújabb a budapesti térfigyelő rendszerek közül, és a 2001-ben 350 millió forintért kiépített rendszert idén 160 millióért vásárolta meg az önkormányzat.
A 2005-ben a kerület kiemelten foglalkozik a közbiztonsággal és a kerület csendjével, amely ismerve a szocialisták Budapest-programját korántsem meglepő. Hunvald ezzel kapcsolatban elmondta, hogy a már működő kerületi járőrséget egyeztetik a rendőrségi járőrözéssel.
A kerületi járőrök egyik kiemelt feladata lesz az utcán történő alkoholfogyasztás visszaszorítása, azokat a boltokat pedig, amelyek előtt gyakori az utcai alkoholizálás, rövidebb időre be is zárhatják.
Nem akarnak zenét hallgatni
Nyolc év alatt akarja felújítani a belső VII. kerületet az önkormányzat, közölte Hunvald, és bejelentette, hogy a nagyszabású projekt megtervezéséhez az EU-s Interreg-pályázaton százmillió forintot nyert az önkormányzat. Ha elkészülnek a tervek, 2007-től újabb támogatásokat lehet szerezni azok megvalósítására.
A projekt részeként megújul a Sík, a Rumbach Sebestyén, a Kazinczy utca, a Róth Miksa múzeum, másfél év múlva elkezdődhet az Almássy tér megújítása, amely jellegében a Liszt Ferenc tér példáját fogja követni. A tér rekonstrukciójával párhuzamosan a művelődési központot is felújíttatná az önkormányzat, a kiválasztott befektető tízéves bérletért vállalja az intézmény statikai és hangszigetelési felújítását. A Gozsdu-udvar felújítása 2006 augusztusában fejeződik be.
A Király utca felújításához hasonlóan az említett utcákban is összekötik a közterületi és a lakóház-rehabilitációt, mivel így befektetői forrásokból fedezhetők a költségek. A magántőke azáltal válik érdekeltté az utcák felújításában, hogy cserébe tetőtér-beépítési lehetőséget (ez egyben az épületek homlokzatának felújítását is jelenti), illetve földszinti ingatlanokat kap, ahol többek között kávézók, éttermek és üzletek nyílhatnak a felújított, a vásárlóerő számára vonzóbbá vált utcában, számolt be Hunvald a tervekről.
A lakosság nyugalmára hivatkozva nem akar viszont zenés szórakozóhelyeket a kerületnek ezen a részén a polgármester, annak ellenére, hogy ma Budapesten a legtöbb éppen itt működik. A polgármester elmondta, a nyugalom megteremtése érdekében a felújításoknál ügyelni fognak arra, hogy új, a zajt jobban kiszűrő nyílászárók kerüljenek a kerület lakóépületeire.
A fővárosi rendezési tervekkel összhangban vannak a VII. kerületi elképzelések, mondta el az Indexnek Hunvald rámutatva, a Podmaniczky-terv és a belső kerületek fejlesztési projektjeinek összehangolása éppen az ő feladata.