Csipak hátrébb vitte kerítését az erdőből
További Budapest cikkek
- A kormány szerint autósüldözés folyik Budapesten
- Elkezdték a Széll Kálmán téri átjáró építését
- BKK: Leszállíthatják a budapesti járatokról a maszk nélküli utasokat
- Szombattól pótlóbusz jár az 1-es villamos helyett a Hungária és a Könyves Kálmán körúton
- A koronavírussal magyarázza a BKV, miért nem lesz idén nyáron sem klíma a 3-as metrón
Hat-nyolc méterrel hátrébb vitte az erdőbe, a telekhatáron túlra épített kerítését Csipak Péter.
Az ötödik kerületben három ház lebontásáva plázát építő vállalkozó magánházával azért kezdtünk foglalkozni, mert kiderült: a Hármashatár-hegyen épülő ingatlan hatállásos garázsa a telekhatáron túl,a Budai Tájvédelmi Körzet területére épült. A kerítéssel körülkerített terület kétezer négyzetméterrel nagyobb a telekkönyvi méretnél.
Csipak Péter tagadta, hogy a telekhatáron túl épített volna. Amikor megvette a területet, állt egy rozsdás kerítés az erdőben, és azt hitte, addig tart a telek, mondta az Indexnek.
Az ügy érdekessége, hogy 2010 januárjában készült fotón látszik: a régi kerítés maradéka közvetlenül a garázs fölött, a fák vonala előtt állt, míg az új ennél jóval hátrébb van. Ráadásul már a régi kerítés is kijjebb van a hivatalos telekhatárnál.
Mégis elismerte a törvénytelenséget?
Csipak Péter legutóbb még nem ismerte el a földhivatali papírokkal is alátámasztott érveink jogosságát. Ezért meglepő, hogy az ingatlanvállalkozó cikkünk után váratlanul hátrébb telepítette a kerítést, visszaadva az erdő egy részét. Sőt, a kerítés az általa meghivatkozott régi kerítés mögé került. Ami olyan hatást kelt, mintha elismerné: még csak nem is addig tart a területe.
Mindez azonban nem oldotta meg a problémát, ugyanis nem csak a kerítés, de a garázs is a telekhatáron túl épült.
A hivatalnak sem tűnt fel
Cikkünkben rámutattunk: több szempontból sem életszerű, hogy Csipak Péter véletlenül terjeszkedett túl a telekhatáron. A dörzsölt ingatlanvállalkozóról, aki egymaga hozta létre, igaz, az ötödik kerület baráti jóváhagyásával, a Fashion Streetet, most pedig a Zeppelin plázát tervezi, nehezen elképzelhető, hogy nem nézett utána, meddig terjed az általa megvásárolt terület.
De még ha így is lenne, a tervezés során az építésznek, az engedélyezés során pedig az onkormányzatnak kellett volna észrevennie az anomáliát. Mivel a szomszédos terület Budai Tájvédelmi Körzethez tartozik, a zöldhatóság embereinek is jelenteniük kellett volna az erdő elbirtoklását.
Korábbi cikkünk megjelenése után hivatali visszaélés gyanújával nyomozást rendelt el a Budapesti Rendőr-főkapitányság gazdaságvédelmi osztálya.