Megint a hungaristákról vitáztak a parlamentben
További Belföld cikkek
- Vitézy Dávid: Nem gondoltuk, hogy Lázár szó szerint értette, hogy a vasúton sz*rból akar várat építeni
- Lánczi Tamás: David Pressman soha nem látott károkat okozott az amerikai–magyar kapcsolatokban
- Két baleset is történt az M3-as autópályán
- Átalakuló parkolás: Értem, hogy meg van szorítva a főváros, de ne rólunk húzzanak le minden bőrt
- Elítélték a közlekedési táblával autókat fenyegető férfit
"A nyilasok nem térhetnek vissza a magyar közéletbe. (...) A nyilasok tűnjenek el a magyar közéletből" - mondta Juhász Gábor. Látszólag mindenki elítéli a hungaristákat, mégis tűrni kell őket. Ezt mondják azok, akik szerint a gyülekezési törvény olyan alaptörvény, amelyhez nem lehet hozzányúlni, tette hozzá. Szerinte 1989-ben, amikor megszületett a jogszabály, még nem lehetett számítani arra, hogy a nyilasok ismét szervezkedni kezdenek.
A nyilasok át akarják nevelni az embereket, és akikkel ez nem sikerül, arra programjuk szerint "fizikai megsemmisítés" vár. "Ez elképesztő" - mondta Juhász Gábor. A kormánypárti képviselő nehezményezte, hogy az ügyészség szerint ezek a kijelentések nem sértik a hatályos törvényeket, az Alkotmányt. Ezzel a helyzettel nem szabad megbékélni, az ilyen ordas eszmék ellen fel kell lépni a törvény erejével - jelentette ki a politikus.
Alternatívák a szélsőségesek ellen
Hankó Faragó Miklós úgy reagált, hogy a szélsőséges eszmékkel szemben szigorú büntetőjogi fellépésre ma nincs lehetőség, ugyanakkor a törvények számos egyéb módot adnak arra, hogy a hatóságok szükség esetén fellépjenek. A rendőrség feloszlathatja azt a tüntetést, amelyen bűncselekményt követnek el, és feloszlathatják magát a szervezetet is, tette hozzá az államtitkár.
Mint ismeretes, a Terror Házának otthont adó épület egykor a nyilaskeresztes párt központja volt, és a magát hungaristának valló Magyar Jövő Csoport október 15-én, a nyilas hatalomátvétel hatvanadik évfordulóján az épület előtt akar megemlékezést tartani.
Négypárti egyetértés a politikai nyilatkozatról
|
Juhász Gábor, az MSZP képviselője közölte, a nyilatkozatot a Fidesz- és az MDF-frakciónak kell még jóváhagynia. A végleges szövegről várhatóan a házbizottság csütörtöki ülésén állapodnak meg, tette hozzá.
Az eredeti, Fidesz által benyújtott tervezetben leírtakon túl a szabad demokraták fontosnak tartják rögzíteni, hogy a diktatórikus törekvések mellett a faji, nemzeti alapú kirekesztés is ellentétes az alkotmánnyal, mondta Gusztos Péter, az SZDSZ képviselője. Hozzátette ezt a politikai nyilatkozatot az áprilisihoz hasonlóan tartózkodás nélkül fogja elfogadni a parlament.
Salamon László, fideszes képviselő megerősítette, a két tervezet között érdemi eltérés nincs, így várhatóan még a héten létrejön a közös előterjesztés végleges szövege, miután a Fidesz-frakció átnézte a szocialisták és szabad demokraták által javasolt, "inkább szerkezeti és stiláris jellegű" változtatásokat.