Kósa-ügy: Polthoz fordult a Népszava
A levél szerint "megalapozott gyanú merült fel arra vonatkozóan, hogy a cég vagyongazdálkodásában döntési joggal rendelkező személyek (...) közösen több alkalommal valósítottak meg vesztegetés, befolyással üzérkedés, sikkasztás, csalás, hűtlen kezelés bűntettet". A dokumentum szól arról is, hogy "a célszemélyek bűnös tevékenységének koordinálását Debrecen város polgármestere, Kósa Lajos végzi", s felmerült a bűnszervezetben való részvétel gyanúja is.
A levelet a nemrég leváltott Hajdú-Bihar megyei főügyész mellett Kósa Lajos is hamisítványnak nevezte, a polgármester jogi képviselője pedig a mai napig vitatja, hogy az irat egyáltalán létezne. Bár Lamperth Mónika belügyminiszter több alkalommal is kijelentette: a levél valódi és létezik, sőt azon Sutka aláírása a szakértők szerint valódi - a fideszes polgármester mégis Polt Péterhez fordult az ügyben.
