Egyetlen tanúvallomás terheli a palesztin fogorvost
Egy tanú, egy gyanú
Az emír egyik védőügyvédje, Juhász Péter elmondta, a sajtóan megfogalmazott számos gyanú közül csak egyet vizsgál hivatalosan a rendőrség, azt, amely szerint a fogorvos robbanószer beszerzésére adott megbízást. Az ügyvéd így fogalmazott: "Védencemet hivatalosan nem gyanúsítják pénzösszeg elfogadásával, felhasználásával. Ez az információ a sajtóban jelent meg." A robbanószer beszerzésével kapcsolatos állítást egyetlen tanú vallomása támasztja alá, őt azonban, mivel védett tanú, az ügyvéd nem kívánta megnevezni.
Szó esett az egyház számlájára utalt 475 ezer euróról is. A közösség szóvivője elmondta, csak Saleh Tayseer férhetett hozzá a közösség számlájához, amelyre egy szaúdi sejk utalta át a mecsetépítésre szánt összeget,. Ugyanakkor Ferenczi arra az újságírói kérdésre, amely azt firtatta, mi lesz a számlával és a pénzzel a fogorvos távollétében, csak annyit mondott: "Ez a mi dolgunk, meg fogjuk oldani."
A Bartók Béla úti közösségben március 25-én került sor a házkutatásra, melynek során robbanóanyagot, lőszert, fegyvert, feljegyzéseket nem találtak, mondta az ügyvéd. A fogorvost április 13-án, Móse Kacav izraeli elnök budapesti látogatásának első napján vették őrizetbe.
Nem ők fenyegették meg a másik iszlám közösség vezetőjét
Az Iszlám Egyház és a Bolek Zoltán vezette Magyar Iszlám Közösség közötti különbségekre kitérve Ferenczi Demeter úgy fogalmazott, szemben a másik közösséggel, "mi gyakoroljuk az iszlámot". Ferenczi elmondta, nem értik, Bolek miért tett egyházukról terhelő nyilatkozatokat, mert Tayseer jó viszonyt ápolt a Magyar Iszlám Közösség vezetőjével; többször is meghívta őt imatermükbe, és Bolek el is fogadta a meghívást. Újságírói kérdésre elmondta, nem ők állnak a Bolek Zoltánt ért fenyegetés hátterében.