A Református Egyetem másodszor is kirúgta meleg diákját
További Belföld cikkek
- Csaknem 700 millió forintot költött az állam a volt köztársasági elnökökre az elmúlt két évben
- Budapest számos pontján összeomlott a palackvisszaváltó rendszer
- Életet menthet, ha felfigyelünk erre a néhány jelre a hideg időben
- Változások az egészségügyben, nem árt tudni, mi történt
- Szalay-Bobrovniczky Kristóf: Elfogadhatatlan, elborzasztó és nagyon amatőr az, ami történt
Egy ellenszavazattal kizárva
A Klubrádió beszámolója szerint "most 9:1 szavazati arányban döntött a kari tanács a kizárás mellett." A médium úgy tudja, hogy a múlt heti ülésre elment az egyetemet fenntartó Dunamelléki Református Egyházkerület püspöke, Szabó István is.
Döntési kényszer?
Az újabb döntésről az intézmény dékánja a hét végén levélben tájékoztatta az ötödéves egyetemista szüleit. A rádió megtudta azt is, az egyetem már az előtt kéri a szülők válaszát arról, hogy a kicsapott hallgató a debreceni református egyetemen folytatja a tanulmányait, mielőtt az esélyegyenlőségi miniszter csütörtökön találkozna Németh Dáviddal, a budapesti egyetem dékánjával.
Lévai Katalin személyes közbenjárását ajánlotta fel, hogy az egyetemi tanulmányaitól megfosztott hallgató a budapesti egyetemen diplomázhasson. "Az oktatás nem hitéleti tevékenység, tehát a diplomáig mindenképpen el kell jutnia mindenkinek, aki az egyetemeken tanul, akkor is, ha meleg, akkor is, ha nem" - mondta Lévai Katalin az RTL Klub szombat esti híradójának nyilatkozva.
A kicsapott diák nem menne Debrecenbe
A miniszter korábbi közbenjárására a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Karának dékánja, Bartha Elek felajánlotta, hogy a különbözeti vizsgák letétele után átveszik a hallgatót. A Népszabadság viszont úgy értesült - mint szombati számában írta -, hogy a volt hallgatónak nincs szándékában Debrecenben folytatni tanulmányait. Hiszen éppen azért fordult a bírósághoz, mert reméli: a református egyetemet kötelezik az általa jogsértőnek tartott intézkedés visszavonására, és végül ő a Károlin szerezhet diplomát.
Az egyetem hittudományi karának kari tanácsa az interneten nyilvánosságra hozott állásfoglalásában kiemelte: az egyház a Biblia alapján nem helyeselheti a homoszexuális kapcsolatok megáldását, a homoszexuális párok házasságkötését, gyermekvállalását, homoszexuális életet folytató, vagy azt propagáló vallástanárok és lelkészek képzését, szolgálatba állítását, illetve szolgálatban tartását.