"Remélenm, hogy Gergényi még ma este beadja a lemondását, főleg akkor, ha a korábbi törvénytelenségeit egy újabbal tetézi, és visszaépítteti a kordont" - válaszolta Kövér László fideszes választmányi elnök arra a felvetésre, hogy szerinte mi lesz a következménye az akciónak. Arra a kérdésre, hogy miért pont most bontották le a kordonokat, Kövér László azt mondta, megunták, hogy ide-oda mutogatnak ebben az ügyben. "Miután már senkinek nem tetszett, se Szili Katalinnak, se Gyurcsány Ferencnek, úgy gondoltuk, hogy bár nem mi dolgunk, de elvégezzük a munkát, és nem számoljuk fel azt a munkabért, ami ezért járna." A pénteken 10 órára meghirdetett frakcióülés résztvevőit nem értesítették előre, hogy mire készülnek. A politikusok egy névre szóló papírt kaptak, amikor a Kossuth szoborhoz vonult a frakció, ebben közölték, hogy a kordonok bontása lesz a feladat, és arról is tájékoztatták őket, hogy kinek a csoportjában kell majd "dolgozniuk". (MTI)
Szájer József, fideszes európai parlamenti (EP) képviselő az Országház parkolójában akarta megtartani sajtótájékoztatóját, de erre nem adott engedélyt a Kossuth téri biztosítást irányító rendőrparancsnok. Szájer szerint a szabad gyülekezés joga mellett a sajtószabadságot is korlátozza a rendőrség. Hivatkozott Gergényi Péter levelére, amely szerint a kordont a képviselők biztonsága érdekében tartják fenn. Mint mondta, vasárnap délelőtt a társaságában megjelent Balsai István volt az egyetlen képviselő a házban, aki viszont nem igényelte a több száz rendőr védelmét. (Hír Tv)
Becslések szerint 400-500 rendőrt vontak össze a Kossuth tér környékén. Az autóbuszok felirataiból arra lehet következtetni, hogy vidékről, így a Dunántúlról és a Dél-Alföldről is csoportosítottak át rendőröket a fővárosba. A Kossuth tértől nem messze lévő Szabadság téren is rendőröket látni, csakúgy, mint a környező utcákban. (MTI)