Már nem lehet pusztán pozitív ösztönzőkkel kirántani az országot a mostani zsákutcából, csak "a furkósbot és a mézesmadzag megfelelő arányú keverésével" - mondta Bokros Lajos, a CEU (Közép-európai Egyetem) professzora, volt pénzügyminiszter egy rendezvényen kedden Pásztón.
Bokros Lajos a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége Nógrád megyei küldöttgyűlésén tartott előadásában kifejtette: ez azt jelenti, hogy azoktól, akik bizonyíthatóan nem fizetnek semmit a közszolgáltatásokért, meg kell tagadni a közszolgáltatásokat. A professzor amellett érvelt, hogy mindenkinek kelljen fizetnie legalább havi 10 ezer forintos egészségbiztosítási díjat. (MTI)
Juhász Ferenc a kisebbségi kormányzás lehetőségével kapcsolatban, szintén a Napkeltében azt mondta: biztosan van néhány olyan "politikai kamikaze", aki azt mondja, hogy ez járható út. Elméletileg valóban az, rövid távon még gyakorlatilag is, fejtette ki a szocialista alelnök. Juhász Ferenc szerint azonban a kisebbségi kormányzás helyett koalícióban kellene folytatni az SZDSZ-szel. Az a dolguk ugyanis, hogy próbáljanak egyezségre jutni úgy, hogy az ország stabil maradjon és nemzetközi értékelők szerint is elfogadható gazdaságpolitikával rendelkezzen.
Juhász Ferenc Horváth Ágnes menesztésével kapcsolatban arról beszélt: nem hiszi, hogy egy ember személyes sorsán múlna a koalíció. Ha mégis, akkor nem volt értékes az együttműködés, vagy a partner nem tartotta annak. Véleménye szerint Horváth Ágnes nem bűnbak, hanem a reform sajnálatos szimbóluma. (FH)
A KDNP egyetért a miniszterelnök döntésével, hogy menesztette Horváth Ágnes egészségügyi minisztert, ugyanakkor a KDNP szerint ennek már régóta meg kellett volna történnie. Halász Zsuzsa szóvivő hozzátette: a sorrend azonban nem jó, "Gyurcsány Ferencnek kellene mennie elöl és mutatnia az utat Horváth Ágnes számára".
A Fidesz várhatóan a hétfőn egy órakor kezdődő parlamenti ülésen reagál majd a történtekre. (MTI)