Megkötötték az első magyar leszbikus házasságot
További Belföld cikkek
- A Fidesz és a DK jelöltje is összegyűjtötte az ajánlásokat a tolnai időközi választáshoz
- Kiderült, hogyan lehet megúszni az autópálya-matricák miatti nagy büntetéseket
- A régészek ma is keresik a verhetetlen hadvezér, Kinizsi Pál földi maradványait
- Nemzetközi kitüntetést kapott Rómában Erdő Péter bíboros
- Magyarok ezreinek életét mentheti meg ez az újítás
Szombaton délelőtt 11-kor a Humanista Párt elnökének anyakönyvezetésével összeadták az első magyar homoszexuális párt. A zártkörűként meghirdetett esemény idejére kordonnal zárták le a Batthyány tér nagy részét, a résztvevők csak rendőri igazoltatás után juthattak a Duna-parton felállítot esketőasztalhoz.
A homoszexuális házasságként meghirdetett esemény helyszínén azonban kiderült, hogy a leszbikusnak mondott pár, Kinga és Éva csupán a párt aktivistájaként vállalta a performanszot. A ceremónián a nemzeti szalaggal felszerelkezett Várady Tibor, a Humanista Párt elnöke mondott beszédet a vágóképek számára szimbolikus háttérnek választott Parlement előtt. A melegházasság intézményének fontosságával kapcsolatban azt emelte ki, az nemcsak a lakáshitel vagy a gyerekek örökbefogadása miatt lenne fontos, hanem azt is lehetővé teszi, hogy az egynemű párok tagjait adott esetben a kórházi betegágy mellől ne küldhessék el a homofób hozzátartozók arra a joghézagra hivatkozva, hogy nem is családtagok.
Magyarországon az állítólag egyenjogúság ellenére a homoszexuálisok eddig ki voltak rekesztve a társadalom egyik alapintézményéből, a családalapítás jogából. A preformanszban az anyakönyvvezetőt alakító pártelnök a Magyar Köztársaság leendő törvényei alapján kérte fel a párt, hogy mondják ki a boldogító igent. Várady "Hajrá Magyarország, hajrá melegek" szavakkal zárta a rendezvényt, amelyen valódi csókkal, pezsgőbontással és a kettő darab menyasszonyi csokor elhajításával imitálták egy valódi házaságkötés hangulatát.
A Humanista Párt már az önkormányzati választáson is felvette programjába a melegek polgári házasságának egyenjogosítását. Várady az Indexnek elmondta, a múlt szombati melegfelvonuláson történt események miatt gondolták úgy, hogy ennek a programpontnak a fontosságára újra felhívják a figyelmet. A pártelnök szerint a szombati incidens csupán szélsőséges megnyilvánulása annak, ami ma az országban intézményes megkülönböztetésként éri a melegeket, leszbikusokat, biszexuálisokat.