További Belföld cikkek
- Sebestyén Balázs: Nagyon nagy a baj az országban, muszáj segítenünk
- Világelső lett a budapesti karácsonyi vásár
- Az interneten árulta a munkáltatója szerszámait egy karbantartó
- Fékhibát észleltek egy Budapestre érkező repülőnél, azonnal a helyszínre vonultak az illetékes szolgálatok
- Brutális katonai gépjárművek érkeznek Budapestre
Mécs Imre, a grémium szabad demokrata elnöke az MTI érdeklődésére közölte: látogatásuk célja az volt, hogy ellenőrizzék a szervezetek által közölt adatokat, elvégezzék a "forráskritikát".
- Az iratok alapján a rendszerváltozás utáni kormányok tagjai között volt olyan, akit az állambiztonsági szervek be akartak szervezni, de nemet mondott, és akadt olyan is, akit azért figyeltek meg, hogy később majd megpróbálják beszervezni - közölte Mécs.
Tovább vizsgálódnak
Mécs Imre beszámolt arról, hogy a Nemzetbiztonsági Hivatalnál egyelőre végeztek az adatok ellenőrzésével, de a Történeti Hivatallal még további együttműködésre lesz szükség.
Kérdésre válaszolva megjegyezte: a látogatásra meghívták a vizsgálóbizottság ellenzéki tagjait is, ők azonban nem jelentek meg a hivataloknál.
Mécs Imre jelezte: jövő kedden az adatok további elemzésével, vizsgálatával folytatja munkáját a vizsgálóbizottság.
Beadvány
Az adatvédelmi biztos várhatóan még e héten közleményben hozza nyilvánosságra állásfoglalását az állambiztonsági múltat vizsgáló parlamenti bizottság beadványa kapcsán - erről maga Péterfalvi Attila tájékoztatta kedden az MTI-t.
Az ombudsman egyelőre nem kívánt nyilatkozni szakmai véleményéről és a készülő közlemény tartalmáról.
Mécs Imre, a bizottság szabad demokrata elnöke július 20-án közölte, hogy az adatvédelmi biztoshoz fordultak és a grémium megállapításainak nyilvánosságra hozatalával kapcsolatban a véleményét kérték.
A feddhetetlenek listáját kérik
Kávássy Sándor, az Orbán-kormány környezetvédelmi minisztériumi politikai államtitkára kedden nyílt levélben szólította fel Mécs Imrét, hogy az általa vezetett parlamenti vizsgálóbizottság hozza nyilvánosságra azoknak a kormánytagoknak a nevét, akiknek személye "vitán felül áll, soha kollaboránsok, ügynökök, besúgók nem voltak".
A kisgazda politikus, a párt Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei szervezetének tiszteletbeli örökös elnöke levelében kiemelte: csak helyeselni tudja, hogy az Országgyűlésben külön bizottság foglalkozik a politikai vezetők 1990 előtti múltjával.
Ugyanakkor megjegyezte: "az indokolatlan tapintatoskodás és a túlzásba vitt titokzatoskodás következtében azok is gyanúba keverednek, akik tisztán, makulátlan múlttal érték meg a változásokat".