További Belföld cikkek
- Olyat tett az Üllői úton egy mercis, amitől megállt a forgalom
- Tömeges elbocsátás zajlik a főváros marketingcégénél
- Megszólalt az ügyészség a Till Tamás meggyilkolásával gyanúsított férfi letartóztatásáról
- Kijöttek az adatok: csaknem 20 ezren fordultak orvoshoz a múlt héten
- Csak óvatosan a Budai alsó rakparton, ha nem figyel, könnyen büntetés lehet a vége
Ellenvetéssel élnek
Molnár Csaba kihallgatását követően újságírók előtt kijelentette: "amiről kellett, arról jelentést írtam". Hozzátette: tudomása szerint a vizsgálat idején referensként dolgozik tovább az Országos Rendőr-főkapitányság Szervezett Bűnözés Elleni Igazgatóságán - adta hírül az MTI.
"Az ügy államtitkot képez, ezért még azt sem mondhatom el, hogy mivel gyanúsítják Molnár Csabát" - nyilatkozott védője, Zamecsnik Péter az MTI-nek. Az Index érdeklődésére az ügyvéd megerősítette, hogy védencével a gyanúsítás ellen ellenvetéssel éltek. "Ügyfelem úgy gondolja, hogy a terhére rótt cselekményeket nem követte el." Az ellenvetést az ügyészség "törvényes határidőn belül" elbírálja, bár azt pontosan nem tudni ez mikorra várható, az ügyvéd szerint egy-két héten belül döntés születik.
Az alezredest a Népszabadság szerint hivatalos személy által elkövetett vesztegetés, illetve államtitoksértéssel gyanúsítják. Ennél többet azonban a lap sem tudot, miután az ügyet 45 évre titkosították.
Adott, kapott
Sajtóértesülések szerint Molnár Csaba pénzmosással gyanúsított szír állampolgároktól néhány alkalommal kis értékű ajándékokat fogadott el, illetve egy vacsora alkalmával ő is megajándékozta őket márkás itallal. Rendőrségi források szerint az alezredes minden esetben jelentést írt a szírektől kapott ajándékokról. Molnár Csaba korábban osztályvezetőként aktívan részt vett a K&H-ügy nyomozásában.
Salgó László országos főkapitány a Magyar Nemzet december 2-án megjelent cikke, valamint a Nemzetbiztonsági Hivatal utóbb az ORFK vezetőjéhez eljuttatott "szigorúan titkos" minősítésű összefoglaló jelentése alapján rendelt el belső vizsgálatot Molnár Csabával kapcsolatban. Az újság szerint Molnár Csaba az arab alvilági körökkel az elfogadhatónál és a normálisnál sokkal mélyebb kapcsolatot tartott fenn.
Tóth András, a polgári titkosszolgálatokat irányító politikai államtitkár december 3-án kijelentette: az egész ügy jellegénél fogva államtitkot képez, "következésképpen az erre vonatkozó bármilyen szóbeli vagy írásos adat, illetve kommunikáció szigorúan titkos minősítésű".
A Fővárosi Ügyészségi Nyomozó Hivatal a Nemzetbiztonsági Hivatal feljelentése, és az általuk rendelkezésre bocsátott bizonyítékok alapján hivatali visszaélés gyanúja miatt rendelt el nyomozást december 9-én Molnár Csaba ügyében.
Lamperth: Molnár kihallgatása presztízsveszteség a rendőrségnek
Presztízsveszteség a rendőrség számára - kommentálta Lamperth Mónika belügyminiszter pénteken, hogy vezető beosztású, hivatalos személy által elkövetett vesztegetés és hivatali visszaélés miatt kihallgatta az ügyészség az ORFK pénzmosás elleni osztályának vezetőjét csütörtökön.
"Ez presztízsveszteség a rendőrség számára, ezért arra utasítottam Salgó László országos rendőr-főkapitányt és Ferenczi László bűnügyi igazgatót, hogy tekintsék át a bűnügyi struktúrát, és tegyenek javaslatot szervezeti átalakításra és személyzeti intézkedésre" - mondta a belügyminiszter.