Az MSZP botrányos végjátékra számít a Medgyessy-bizottságban
További Belföld cikkek
- Lézerfénnyel vakítottak el egy pilótát Győr közelében
- Nem bírt el a vizes úttal a sofőr, darabokra törte az autóját
- Feljelentést tett Zugló polgármestere, százmillió forintos kár érhette az önkormányzatot
- Kora tavaszias időjárás érkezik a télbe, többfelé kisüthet a nap
- Bosszúból gázolhatott el több gyermeket egy dégi nő
Kémelhárítási predesztináció
A bizottság mandátumának lejárta előtt fél nappal tartott sajtótájékoztatón Toller László kijelentette: az elmúlt egy hónap munkája során bebizonyosodott, hogy Medgyessy Péter tényszerűen számolt be szt tiszti múltjáról, és tevékenységével kapcsolatban egyetlen cáfoló dokumentum vagy vallomás sem került elő.
A szocialisták szerint az ellenzék által perdöntő tanúként kezelt egykori operatív tisztnek, V. Nagy Árpádnak semmilyen konkrét ismerete sem volt a kormányfő ügyét illetően, sőt, miután már 1975-ben nyugállományba vonult, a vizsgálat korszakról sem voltak használható információi. Toller ezért bizonyítva látja, hogy Medgyessy kizárólag olyan tevékenységet folytatott, amely a mostani kémelhárítás "ikertestvére". Wiener György szerint Medgyessynek olyan speciális szakmai ismeretei voltak, amelyek kifejezetten "predesztinálták" a titokvédelmi tevékenységre.
Hihetetlen és megdöbbentő
"A hihetetlen és a megdöbbentő szavak a legjellemzőbbek a bizottság vezetőjének munkamódszerére" - állította Vadai Ágnes, a bizottság szocialista tagja. Vadai szerint ez leginkább Balogh Lászlónak, a bizottság MDF-es elnökének a Medgyessy-üggyel kapcsolatos elfogultságának köszönhető. A képviselő kifogásolta, hogy Balogh a bizottság mandátumának közelgő lejárta előtt is sorozatosan a televíziós szerepléseket részesítette előnyben a közös, mindkét oldal számára elfogadható jelentés elkészítése helyett.
Vadai szerint az ellenzék nem érdekelt a munka lezárásban, különösen azért nem, mert a Medgyessy-bizottság "nem talált semmit, viszont a másik elég sokat". Mint emlékezetes, Balogh László szerdán tette közzé saját tervezetét, amelyben megkérdőjelezi a kormányfő szavahihetőségét, és morálisan elítélendőnek tartja tevékenységét. A szocialisták szerint ezért kicsi az esély arra, hogy a paritásos bizottság kompormisszumos jelentést fog elfogadni. Leszögezték viszont, hogy saját anyagukból hajlandók kihagyni minden olyan megállapítást, amelyről az ellenzék bebizonyítja, hogy nem felel meg a valóságnak.