Az MSZP elnöke párjának csütörtöki sajtótájékoztatóján közölte, Szájer Józsefnek ,,egyértelmű mandátummal és állásponttal" kell érkeznie a megbeszélésre, arra vonatkozóan: kész-e a Fidesz-frakció támogatni a pótköltségvetés benyújtására vonatkozó szocialista javaslatot, szorgalmazni Torgyán József és Szabadi Béla menesztését az agrártárca vezetéséből és támogatni a szövetkezeti külső üzletrészről szóló törvény visszavonását, illetve egy új előterjesztés benyújtását. Az MSZP választ vár arra is, hogy Szájer József kész-e elhatárolódni frakciója nevében Kövér László Fidesz-elnöknek Orbán Viktor kormányfő és Horn Gyula volt miniszterelnök találkozója kapcsán tett kijelentéseitől.
|
Szájer: a Fidesz nyitott további kérdések megvitatására
| |
A Fidesz képviselőcsoportja továbbra is hasznosnak tartja a parlament legnagyobb kormánypárti és ellenzéki frakciója közötti egyeztetést - áll abban a közleményben, amelyet Szájer József, a Fidesz parlamenti képviselőcsoportjának vezetője juttatott el az MTI-hez kedden a szocialisták felvetéseivel kapcsolatban. A Fidesz frakcióvezetője közleményében hangsúlyozza, hogy továbbra sem látja akadályát a február 8-ra tervezett találkozó létrejöttének. Szájer József szerint az Országgyűlés két meghatározó frakciójának egyeztetése a közös nemzeti érdeket szolgálja. Ugyanakkor megjegyzi azt is, hogy a Fidesz és az MSZP között meglévő komoly politikai nézetkülönbségek gyors oldódása nehezen képzelhető el. A politikus a frakciók megbeszélésének legfontosabb céljaként az integrációs kérdések kapcsán, parlamenti együttműködési lehetőségek vizsgálatát jelölte meg. Közleményében Szájer József emlékeztet arra is: amikor a találkozót kezdeményezte, azt indítványozta, hogy a tanácskozás alkalmával vegyék számba a következő fél év törvényhozási feladatait, különös tekintettel az integrációval kapcsolatos, valamint a kétharmados többséget igénylő törvényjavaslatokra. További kérdések, témák megvitatására a Fidesz képviselőcsoportja nyitott - fogalmaz a közleményben a politikus.
|
|
Kovács László azt mondta: ha nem történik olyasmi, ami kizárja az érdemi és eredményes tárgyalást, létrejön a legnagyobb kormánypárti és a legnagyobb ellenzéki képviselőcsoport vezetőjének találkozója. A párt első embere azonban megjegyezte: a Fidesz azért kezdeményezte a találkozót, mert megroppant a koalíció, az MSZP a társadalom - jövedelmi viszonyait tekintve - alsó kétharmadának érdekében vállalta a konzultációt.
Nagy Sándor levele
Nagy Sándor közölte: rövid levelet juttat el a vezető kormánypárt frakcióvezetőjéhez, amelyben jelzi, mely témák érintését tartja fontosnak. Ezek közé sorolta a parlamenti vizsgáló bizottságok felállításának ügyét, az ellenzék ellenőrző funkciójának erősítését, a vidék és az agrárium válságát, az MSZP egészségügyi kerekasztal-kezdeményezését, a Munka törvénykönyvének módosítását, és a szerinte túlpolitizált területfejlesztési döntési mechanizmus felülvizsgálatát.
Nagy Sándor úgy vélte, a találkozó eredményessége azon múlik, hogy ezekben a közvéleményt foglalkoztató kérdésekben milyen válaszokat ad a Fidesz frakcióvezetője.
Állásfoglalás a határon túli magyarokról szóló törvény ügyében
Az MSZP elnöksége állásfoglalást fogadott el a határon túli magyarokról szóló törvény tervezetéről. Ebben az MSZP sürgeti a kormányt, hogy mutassa be, milyen költségvetési kiadásokkal jár a jogszabály elfogadása. A szocialisták szerint a törvény úgy nyújtson kedvezményt a határon túli magyaroknak, hogy közben ne sérüljön a magyar lakosság érdeke.
Az MSZP elengedhetetlennek tartja, hogy a társadalombiztosításra, az egészségügyi ellátásra és a munkavállalásra vonatkozó külön jogszabályokat a kormány a törvénytervezettel együtt nyújtsa be az Országgyűlésnek. A törvénytervezet kidolgozatlan kérdéseiben az MSZP hatpárti egyeztetést javasol.
Kövesse az Indexet Facebookon is!
Követem!