A Fidesz népszavazást kezdeményez a privatizáció leállítására
További Belföld cikkek
- Gyurcsány Ferenc: Ha Magyar Péter magáénak akarja az országot, akkor csöbörből vödörbe kerülünk
- Varga Judit több mint 2 millió forintot keres a Miskolci Egyetem akadémiáján
- Két év alatt több mint 132 millió forintot költöttek Nagy Márton külföldi útjaira
- Északkelet-Magyarországot is elérte a szigorítás, Borsodban is kötelező a maszkviselés a kórházakban
- Már a fél ország beteg, és a kínai vírus is erőre kapott
Egyetért-e
A kérdés lényege: "egyetért-e ön azzal, hogy a privatizációt állítsa le a kormány, ne folytassa?" - közölte a nagyobbik ellenzéki párt frakcióvezetője. Közölte: ha ez egy ügydöntő népszavazás, ha az OVB jóváhagyja a kérdést, s amennyiben az Alkotmánybíróság, ha megtámadják előtte - mivel, mint mondta, feltételezi, hogy a szocialisták megtámadják -, viszonylag gyorsan dönt, akkor "garantálom, hogy a Fidesz- Magyar Polgári Szövetség egy héten belül össze fogja szedni a kétszázezer szükséges aláírást". Utána már csak a különböző intézményeken, az OVB-n, a Belügyminisztériumon múlik, hogy mikor lehet ebben az ügyben népszavazást tartani - tette hozzá Áder János.
Kiárusítás
Megerősítette Áder János reggeli bejelentését Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a Fidesz képviselőcsoportjának hétfői tanácskozásán. Mint mondta, "a Fidesz ügyvezető elnöksége úgy döntött, hogy meg kell kérdezni az embereket, adnak-e felhatalmazást az ország vagyonának kiárusítására". Az új kormányprogram nem más, mint üzleti terv az ország vagyonának kiárusítására. "Ellenkező irányban halad, mint a Jóléti rendszerváltás programja" - szögezte le, hozzátéve, hogy a dokumentum csak nevében érdemli meg a kormányprogram titulust.
A Fidesz elnöke kiemelte: a privatizációnak megvolt Magyarországon a maga történeti szerepe, azonban történelmi küldetését befejezte. Véleménye szerint Magyarországon a közvagyon és a magánvagyon aránya azonos az európai átlaggal. Orbán Viktor álláspontja szerint a további privatizáció hívei a jövőt, a biztonságot akarják kiárusítani. A pártelnök arra kérte a kormány tagjait, hogy ők is támogassák a Fidesz népszavazási kezdeményezését.
Semmi alapja
A kormány nem tervez átfogó privatizációt - jelentette ki Gyurcsány Ferenc miniszterelnök hétfőn. Nincs a kormány és a parlament előtt "hű, de nagy privatizációs csomag", a kormány terveiben nincs átfogó magánosítási szándék - mondta a kormányfő a Magyar Televízió Parlamenti Napló című műsorában. "Nem ismerek egyetlen olyan szándékot, hogy valaki is privatizálni szeretné a közigazgatást, az egyetemeket. Amit itt az ellenzék állít, annak semmi alapja nincs" - közölte Gyurcsány Ferenc az ellenzék azon vádjára, miszerint a privatizáció nemcsak az egészségügyet, hanem a közigazgatást is érintheti. "Rosszindulatú, politikai előítéletekkel terhelt spekuláció zajlik, hangulatkeltés" - mondta a kormányfő.
A privatizációnak érdemben a végén van Magyarország, az egykori állami tulajdon túlnyomó része már magánkézben van. Ma nincs komoly állami vagyon, amelynek az értékesítését le kellene állítani - tette hozzá. "Énszerintem akár arra is ki lehet írni népszavazást, hogy holnaptól tilos levegőt venni, meg tilos lesz horkolni, meg tilos lesz utcára menni sétálni" - fűzte hozzá a Fidesz népszavazási kezdeményezésére reagálva.
|