További Belföld cikkek
- Leugrott egy férfi hétfő hajnalban a budapesti repülőtér galériájáról
- Egy ideig még rácsok mögött marad a „Lakatos Márk-ügy” gyanúsítottja
- Magyar Péter: Lárifári, áldatlan kutyakomédia
- Karácsony Gergely leszögezte, hogy nem hagynak magára senkit, két új helyszínen segítenek
- Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyét is elérte a madárinfluenza
Kósa: morális kötelesség volt a beavatkozás
A Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalomkutatásért Közalapítvány az MTI-hez eljuttatott közleménye szerint az együttműködés nem titkolt célja, hogy a rövidesen hivatalba lépő szocialista-liberális kormány korábban hangoztatott elképzeléseinek megvalósítása - a Terror Háza múzeum átnevezésére és átrendezésére - "adminisztratív oldalról bizonyos korlátok felállítása és döntési mechanizmusok beépítése révén elkerülhetővé váljon, megnehezüljön".
Kuratóriumi tagság csak a teljes testület visszahívásával lehetséges
A Magyar Hírlap birtokába került, kiegészített alapító okirat szerint a kuratóriumi tagok megbízatása öt évre szól, a közalapítvány elnöke Balás-Piri László 56-os szabadságharcos, aki információk szerint a két közalapítvány egyesülését kezdeményezte.
A közalapítvány kuratóriumi tagságában megtalálható Orbán Viktor főtanácsadói közül Tóth Gy. László, Schmidt Mária és Tőkéczki László. A várost Mazsu János fideszes honatya képviseli a testületben. Kuratóriumi tagság csak akkor szűnik meg - lemondáson vagy elhalálozáson kívül -, ha az alapítók együttes döntéssel a teljes testületet visszahívják. Schmidt Mária elmozdításához a Terror Háza, illetve a XX. és XXI. Századi Intézet éléről csak valamennyi kurátor egyetértésével történhet.
A szocialisták vagyonkimentésnek tartják a történteket
Borókai Gábor kormányszóvivő a két közalapítvány egyesítéséről azt mondta: a legutóbbi kormányülésen nem esett szó a Terror Házáról, a mostani egy olyan lépés, amit a miniszterelnök két kormányülés között is megtehet.
Huszka Imre MSZP-s helyi képviselő a Népszabadságnak úgy nyilatkozott, a közgyűlésben történteket "álságos politikai színjátéknak" tartja. Véleménye szerint az alapítvány székhelyének Debrecenbe helyezése nem más, mint a leköszönő kormány vagyonkimentése. A szocialisták kifogást nyújtanak be a helyi közigazgatási hivatalhoz, mert szerintük az alapítványok egyesítésének ügye miatt szükségtelen volt a rendkívüli közgyűlés összehívása.