További Belföld cikkek
- Szakértő segítségével tisztáztuk a magyarok millióit érintő kérdést
- Elmenekült a rendőrök elől, majd egy másik autóval ütközött egy sofőr Budapesten
- Vasárnap még nem fogjuk érezni a felmelegedést: köd, ónos szitálás és hószállingózás is jöhet
- Van még esély: nem vitték el az ötös lottó főnyereményét, jövő héten 2,5 milliárd forint a tét
- Kocsis Máté reakciója Magyar Péter és Gyurcsány Ferenc javaslatára: Milyen k…a sürgős lett hirtelen
Elhangzott, hogy a Fidesz kompromisszumkész az integrációs népszavazás ügyében. A párt álláspontja szerint a népszavazás kérdésének nem kell feltétlenül az alkotmánymódosításban szerepelnie, de arról külön kétharmados törvényben szükséges rendelkezni.
Méltatlan körülmények
Áder János szerint az EU-csatlakozás ügyében méltatlan körülmények között kezdődik az alkotmánymódosítás vitája a parlamentben, mert igaz, hogy az alaptörvény-változtatásról két egyeztetés is volt, de nem sikerült minden kérdésben megállapodni. - Ez pedig egy olyan széles körű konszenzust igénylő kérdés, amihez csak az 1989-es rendszerváltozás vagy a NATO-csatlakozás fogható - fogalmazott.
Úgy látja, a frakcióvezetők párhuzamos konzultációjával van esély egy olyan normaszöveg megszerkesztésére, amit az Országgyűlés is jó szívvel tud majd támogatni.
Öröm: nem lesz rosszabb
A Fidesz örömmel nyugtázza, hogy az EU-csatlakozás ügyében szeptemberben a kormánnyal kötött politikai megállapodás egyik feltétele teljesülni látszik. Ez pedig az - mondta Áder -, hogy a belépést követő első évben Magyarország nem lesz rosszabb pénzügyi helyzetben, mint a csatlakozást megelőző esztendőben.
|
Áder János leszögezte: törekedni kell arra, hogy az alkotmánymódosítás parlamenti elfogadására még december 31-e előtt sor kerüljön.
Folytatnák a gyakorlatot
A Fidesz frakcióvezetője várja az ésszerű kormányzati érveket, hogy miért kellene változtatni a NATO-csatlakozásnál is bevált gyakorlaton, amely szerint a csatlakozási szerződés megismerését követte a népszavazás, azt pedig a parlamenti ratifikáció.
Az Országgyűlés és a kormány kapcsolatának szabályozásáról a Fidesz írásos kiegészítő javaslatot készít, amely beilleszthető lesz az alkotmányba.
Az elnökségi ülésen az EU-csatlakozáshoz szükséges alkotmánymódosítás mellett a jövő évi költségvetésről esett még szó. A tanácskozáson jelen volt Orbán Viktor volt kormányfő is.