További Belföld cikkek
- 60 milliós Merci, vagy nincs mit enni? – Anyagi különbségek karácsonykor
- Hamarosan megszólal Orbán Viktor, évértékelő interjút ad a miniszterelnök
- Jön a havazás Budapesten is, figyelmeztették a lakosságot
- Négyes karambol történt az M5-ös autópályán
- Magyar Péter miatt zárhatták le a Vas vármegyei gyermekotthonokat is
Nagyobb pénzbüntetést kértek
Várhegyi Attila |
A főügyészség az elsőfokú ítélet ellen benyújtott fellebbezésében enyhített a korábbi vádon, hűtlen kezelés helyett különösen nagy kárt okozó hanyag kezelés megállapítását és a pénzbüntetés súlyosbítását kérte. Álláspontjuk szerint Várhegyi Attila polgármesterként a törvényben ráruházott vagyonkezelői kötelezettségét megszegte, és ezzel 134 millió forintos hátrányt okozott a városnak a Szolnok központjában fekvő telkek értékesítésével.
A közgyűlési határozat alapján kellett volna eljárni
Jogszabály írja elő, hogy 10 millió értékhatár felett a közgyűlés, és nem a polgármester dönt az önkormányzatot érintő ügyletről, mondta el a tárgyaláson az ügyészség képviselője. A szerződés tartalmát is közgyűlési határozat rögzítette, Várhegyi azonban nem a leírtak szerint járt el. A határozat alapján ugyanis a telkeket készpénzért kellett volna értékesíteni, ezzel szemben a fideszes politikus a szerződés természetbeni teljesítéséért, a terület fejlesztéséért cserében adta el a három telket.
Nem okozott vagyoni hátrányt
A védelem szerint azonban a volt polgármester nem tehető felelőssé azért a szerződésért, amit egy szakaparátus készített elő. Nem állapítható meg továbbá a kötelességszegés és az okozott vagyoni hátrány sem - érvelt a védelem, ezért Várhegyi felmentését kérték. Az eljárás során azt senki sem állította, hogy Várhegyi Attila nem a város érdekeit szem előtt tartva cselekedett volna - mondta az ügyvéd. Az eljárás adatai szerint utóbb az önkormányzat elállt a szerződésektől, ezért a három cég összesen 900 millió forintos kártérítési pert indított a város ellen, ez a per jelenleg is folyamatban van.
Titkolja a jövedelmét
A hétfői tárgyaláson a bíróság, a vádlott személyi adatainak esetleges változása felől érdeklődve, megkérdezte Várhegyi Attila havi jövedelmét, ám az országgyűlési képviselő erre a tárgyalóterem nyilvánossága előtt nem volt hajlandó válaszolni. Az ügyvéd csupán egy papírlapra írta fel Várhegyi Attila havi bruttó jövedelmének összegét, és ezt adta oda a bírónak.