További Belföld cikkek
- Kisbusz ütközött kamionnal az M1-es autópályán, heten megsérültek
- Lázár Jánosék teljesen központosították a kommunikációt, tömegesen mondtak fel a munkatársak
- Meghalt Strasser Tibor sztárügyvéd
- Látogatási korlátozást vezetnek be a szabolcsi kórházcsoport tagintézményeiben
- Áprilisig meghosszabbították a Till Tamás meggyilkolásával gyanúsított férfi letartóztatását
Mikor jár le a 90 nap?
Kiss Irén érdeklődésünkre elmondta, hogy a megsemmisítés kezdetét a törvény szövegét értelmezve jelölték ki, de elfogadják Tóth Zoltán, a belügyminisztérium közigazgatási államtitkárának állásfoglalását. Felmerült ugyanis, hogy a szavazólapokat a választást követő 90 napig kell megőrizni - ez az időpont azokban a választókerületekben, ahol már a választás első fordulója érvényes és eredményes volt, július 8-án lejárt.
|
Másképp szabályozza a kérdést a 48/2001 számú december 27-i belügyminisztériumi rendelet. A rendelet a választási eljárási törvény alapján kilencven napos megőrzési határidőt szab, meghatározza azonban a határidőt is: július 20-ig kell megőrizni a szavazólapokat. Ez utóbbira hívta fel a figyelmet Tóth Zoltán állásfoglalása is.
Félreértés
Félreértésen alapul a Magyar Hírlap hétfői cikke - mondta az Indexnek Korsós Ágnes hódmezővásárhelyi jegyző. Mint mondta, a lap újságírójával folytatott beszélgetés során csak rávilágítani próbált arra az elvi problémára, hogy az olyan körzetekben - mint amilyen Hódmezővásárhely, vagy Pesterzsébet is - ahol már a választás első fordulója érvényes és eredményes volt, akár hétfőtől megkezdődhetne a szavazólapok megsemmisítése. "Szó sem volt arról, hogy már hétfőn megkezdenénk a lapok elégetését" - nyilatkozta Korsós az Indexnek.