Megkezdődött a 'fekete sereg' büntetőpere
További Bulvár cikkek
A per szigorú biztonsági intézkedések mellett kezdődött meg a Fővárosi Bíróságon: a terembe csak a táskák ellenőrzése és a ruházat átvilágítása után léphettek be a hallgatóság tagjai. A tárgyaláson kommandósok és golyóálló mellényben levő büntetés-végrehajtási őrök vigyáztak a vádlottakra és a rendre.
Gyilkosság is szerepel a vádak között
A perben a vádlottakat több emberen, előre kitervelten, aljas indokból elkövetett emberölés kísérletével és más bűncselekményekkel vádolja az ügyészség. A vádirat emberölést, annak előkészületét, illetve kísérletét, lőfegyverrel és lőszerrel való visszaélést, zsarolást, csalást, bűnpártolást, rongálást, magánlaksértést is felsorol.
A keddi tárgyaláson az ügyész ismertette: M. Róbert főként bűncselekmények elkövetésére létrejövő szervezetet alapított. Az országos kiterjedésű, hierarchikusan felépülő csoportban a tagok általában csak becenéven tudták egymást azonosítani: Pufi, Jézus, Medve, Jackson, és legtöbbször csak az őket közvetlenül irányítókat ismerték. M. a vele kapcsolatban álló vidéki bűnözői csoportok értesítésével csaknem ezer embert tudott volna mozgósítani, őket az alvilág "fekete seregként" emlegette.
Ragyás Tóni megöletése
M. Róbert a vád szerint 2003-ban találkozót kezdeményezett a Ragyás Tóniként ismert H. Antallal, mert zaklatta ismerősét. A beszélgetés vitává fajult, közben Ragyás Tóni el akarta sütni fegyverét, ám az kétszer is beragadt. M.-nek végül sikerült elmenekülnie a helyszínről, de elhatározta: megtorolja a történteket, és megöleti Ragyást. A gyilkosság elkövetésével egy korábbi lekötelezettjét bízta meg. (A tervezésbe más vádlottak is bekapcsolódtak.)
A gyilkosságot 2003. augusztus 27-én követték el egy óbudai játékterem előtt: Ragyást kilenc lövés érte, a helyszínen meghalt, mellette ülő ismerőse életveszélyesen megsérült.
Sikertelen merénylet
Egy másik vádpont szerint M. Róbert és egy rivális csoport között nézeteltérés alakult ki egy tartozás miatt. A riválisok nem akartak annyit fizetni, mint amennyit M. gondolt volna, ezért az elsőrendű vádlott megbízást adott a másik csoport két vezetőjének megölésére - hiába, mert a terv meghiúsult.
A vita 2004. július 23-án a két rivális fél összecsapásává fajult. M. Róbert és társai ekkor gyülekeztek egy XV. kerületi diszkóban, ahol a szervezet 150-200 tagja jelent meg. A helyszínen a rivális csoport több tagja is feltűnt. M. felszólította az épületben tartózkodókat a harcra, és ezután lövöldözés tört ki. A vád által nem számszerűsített lövésektől csak egy ember sérült meg könnyebben, az is csupán a repeszdaraboktól.
Megfenyegettek egy mátészalkai vállalkozót
Ugyancsak a vádiratban szerepel egy mátészalkai vállalkozó megfenyegetése, aki M. Róbert másik riválisa volt. A konkurens a csengersimai határátkelőnél zajló illegális cigarettakereskedelem felvásárlója volt. M. javaslatot tett a piac felosztására. V. János színleg elfogadta az ajánlatot, de nem tartotta be. Megtorlásul 2004. november 10-én M. utasítására Budapestről, Miskolcról, Szolnokról és Érdről a szervezet tizenhárom tagja indult Mátészalkára megölni V.-t.
A támadók zárva találták az ajtót, nem tudták betörni azt, s bár többször rálöttek áldozatukra, végül elmenekültek, amikor a férfi a hozzátartozóinak kiabálni kezdett, hogy hívják a rendőrséget. Egy másik vádpont szerint M. Róbert és néhány társa megfenyegették az M. és feleségének pesti kaszinójában dolgozó egyik alkalmazottat, amiért egy férfi 11 milliót nyert, és ezt az alkalmazott nem akadályozta meg. Sőt, a férfi még hitelt is kapott.
Kiszúrják a szemét és elássák
Az alkalmazottal 14 milliós tartozási nyilatkozatot irattak alá. Azzal fenyegették meg, hogy kiszúrják a szemét és el is ássák. A sértett végül elmenekült, és két nap múlva feljelentést tett.