Nincs vége a kiskőrösi gyilkossági ügynek
A Bács-Kiskun Megyei Bíróság elrendelte annak a 22 éves férfinak az előzetes letartóztatását, akit a Szegedi Ítélőtábla jogerősen felmentett egy 15 éves kiskőrösi lány meggyilkolásának vádja alól, közölte a rendőrség kedden. A rendőrség a gyanúsítottat hétfőn át is adta a büntetés-végrehajtási intézetnek Kecskeméten.
A Szegedi Ítélőtáblán március 7-én mentette fel jogerősen az aljas indokból elkövetett emberölés vádja alól a férfit, akit most ismét a gyilkosság gyanúsítottjaként tartóztatták le, mondta el Mihályné Bornemisza Eleonóra őrnagy, a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense.
A gyilkosság ügyében a Szegedi Fellebbviteli Főügyészség most perújítási nyomozást rendelt el, a bíróság ezért rendelte el a gyilkosság vádja alól felmentett férfi újbóli őrizetbe vételét.
2006. szeptember 27-én az akkor 21 éves férfi és a 15 éves M. Szabina nagyobb társaságban egy tanyán ünnepeltek. Este a lány, a vádlott és barátja hazaindultak, de a 15 éves lány nem érkezett meg szülei házához. A lány lemeztelenített alsótestű, elföldelt holtestét másnap egy közeli szőlőben találták meg. A szakértői vizsgálatok szerint a fiatal lányt megerőszakolták, majd megfojtották. A rendőrök a gyilkosság másnapján elfogták az első számú gyanúsítottat.
Később, már a büntetőper ideje alatt, a nyomozók a 15 éves kiskőrösi lány ruháján egy másik férfi vérét azonosították, amely alapján őrizetbe is vettek egy újabb gyanúsítottat. A Szegedi Ítélőtábla felmentő ítélete előtt őrizetbe vett férfi elismerte, hogy jelen volt a gyilkosságnál, de az akkor még vádlottként letartóztatásban lévő férfira tett terhelő vallomást. Az Ítélőtábla ennek ellenére nem tehetett mást, mint felmentette a vádlottat.
Hegedűs György, a Szegedi Ítélőtábla tanácsvezető bírója, a márciusban hozott felmentő ítélet indoklásakor kiemelte: bár a vádlott a nyomozás során védője jelenlétében hat alkalommal tett beismerő vallomást - amit a bírósági szakban visszavont -, kétséget kizáróan nem bizonyítható, hogy ő követte el a bűncselekményt.
Az ítélőtábla tanácsa egyetértett az első fokon eljáró Bács-Kiskun Megyei Bírósággal abban, hogy a bűncselekmény nem történhetett úgy, ahogy azt a vádlott előadta. A bíróság egyetértett az első fokú felmentő ítélet hatályon kívül helyezését kezdeményező ügyésszel is, aki szerint a nyomozati szakban mulasztások történtek az ügyben.