A frászt hozta kollégáira a súlyos betegséggel küzdő Bruce Willis
További FOMO cikkek
Tavaly márciusban Bruce Willis felesége, Emma Willis, volt felesége, Demi Moore és öt lánya közös nyilatkozatban tudatta, hogy az egyik legismertebb akcióhős afáziában szenved, emiatt felhagy a színészettel.
Az afázia a beszéd megértésének vagy produkciójának zavara, amely agyvérzés, fejsérülés, tumor vagy fertőzés következtében alakul ki. Hosszú ideig tartó terápiával sok esetben, ha nem is teljes gyógyulást, de jelentős állapotjavulást lehet elérni. A magyar színészek közül Kulka János küzd afáziával.
Sok embert zavarba ejtett a viselkedésével
A visszavonulását megelőző években Bruce Willis több mint húsz filmben vállalt kisebb-nagyobb szerepet, de a forgatásokon egyre nagyobb teherré vált, sokszor hátráltatta a munkát, mesélték a szemtanúk.
Az akciósztár állítólag nem tudta rendeltetésszerűen használni a kezébe adott forgatási kellékeket, és valakinek fel kellett olvasnia neki a szövegét egy fülhallgatón keresztül, amikor a tünetei súlyosbodtak.
Az elmúlt években menedzsmentje gondoskodott arról, hogy Bruce Willis filmforgatásai maximum két napig tartsanak – ebből gyakran csak négy órát dolgozott romló egészségi állapota miatt.
Bruce Willis lassan romló állapota, ami miatt gyakran zavarodottnak tűnt, a Fehér elefánt forgatásán is látható volt.
A stábtagoktól azt kérdezgette, mit keres a készülő alacsony költségvetésű film forgatásán.
Furcsa viselkedésével a frászt hozta azokra, akik nem tudtak a betegségéről – írja a Daily Mail.
A Fehér elefántot Jesse V. Johnson rendezte, aki évtizedekkel ezelőtt már dolgozott együtt a színésszel, amikor Bruce Willis még kaszkadőr volt.
Egyértelmű volt, hogy ő nem az a Bruce, akire emlékeztem
– nyilatkozta később a rendező.
Terri Martin, a Fehér elefánt gyártásfelügyelője a The Timesnak nyilatkozva azt mondta, a Die Hard-filmek ikonikus alakja teljesen elveszettnek tűnt a díszletek között.
Mielőtt nyugdíjba vonult, Willis újra összeállt a filmvásznon egykori színésztársával, John Travoltával a Paradise City című alkotásban. A film az egyik utolsó, amelyet Willis befejezett.
Mit kell tudni a frontotemporális demenciáról?
A frontotemporális demencia gyűjtőfogalom, amelybe olyan agyi rendellenességeket sorolnak, amelyek az agy homloklebenyét (frontális lebeny) és/vagy a halántéklebenyét (temporális lebeny) érintik. Ezen agyterületek felelősek a személyiségért, a viselkedésért, a beszélt nyelvért és annak megértéséért.
A betegségre jellemző az intellektuális képességek romlása, a személyiség megváltozása, a viselkedés- és hangulatzavarok, illetve a betegek elveszthetik nyelvi képességeiket is, ugyanakkor a betegség előrehaladott szakaszában is sokáig érintetlen marad a térbeli tájékozódás képessége.
(Borítókép: Bruce Willis 2019. április 4-én. Fotó: Theo Wargo / Getty Images)