Hat koronatanún múlhat a Menendez testvérek szabadulása
További FOMO cikkek
- Jeff Bezos teljesen kiborult, mert azt terjesztették, hogy már a napokban feleségül veszi menyasszonyát
- Beadta a derekát Vilmos herceg, megszüntetik a feudális előjogokat Cornwallban
- Blake Lively szexuális zaklatással vádolta meg a Velünk véget ér rendezőjét
- Térkép helyett katalógus: így lett az IKEA bútoraiból túraútvonal
- A vidéki élet olyan kihívásokat gördített Árpa Attiláék elé, amilyenekre maguk sem számítottak
Mint ismert, Lyle és Erik Menendez 1989. augusztus 20-án sörétes puskával ölték meg szüleiket – a történetüket egy, a Netflixen megjelent sorozatból és dokumentumfilmből ismerhettük meg közelebbről. A gyilkosságot ők maguk jelentették be, ám azt tagadták, hogy közük lenne hozzá, és a maffiára fogták a történteket.
Később amiatt buktak le, hogy a 14 millió dolláros örökséget azonnal elkezdték felélni, ami már önmagában gyanús volt, majd a pontot az i-re az tette fel, amikor Erik bevallotta a pszichológusának, hogy ők voltak a tettesek. Ezután hosszú tárgyalássorozat várt rájuk, és míg az ügyészek azt állították, a kapzsiság késztette őket arra, hogy lemészárolják szüleiket, ők kiálltak amellett, hogy önvédelemből gyilkoltak, miután több éven át szexuális és érzelmi bántalmazást alkalmazott velük szemben az apjuk.
A bíróság 1996. július 2-án ítélte életfogytiglani börtönbüntetésre a fivéreket, feltételes szabadlábra helyezés lehetősége nélkül, így már 35 éve vannak rácsok mögött. Október közepén ugyanakkor nagy fordulat következett, amikor George Gascón Los Angeles kerületi ügyésze egy sajtótájékoztatón jelentette be, hogy arra kéri a bírót, változtassa meg a Menendez testvérek büntetését gyilkosságról szándékos emberölésre – tekintve, hogy újabb bizonyítékok kerültek elő, alátámasztva azt, hogy a szülők valóban erőszakosan bántak velük, így önvédelemből cselekedtek. Ez egyúttal azt is jelentené, hogy mivel Menendezék már háromszor annyi időt töltöttek rácsok mögött, mint amennyi az ilyen bűncselekmények miatt maximálisan kiszabható, szabad emberként távozhatnának.
A fivérek ügyvédje, Mark Geragos október végén jogi dokumentumokat nyújtott be a kaliforniai kormányzóhoz, Gavin Newsomhoz, akit arra kért, hogy adjon kegyelmet ügyfeleinek, ami egyelőre nem történt meg. A következő tárgyalásukat december 11-re tűzték ki, ahol a TMZ információi szerint hat koronatanú szólalhat fel. A lap forrásai arról számoltak be, hogy azon személyek, akiket Geragos a tanúk padjára hív, mind a San Diego melletti Richard J. Donovan büntetés-végrehajtási intézetben dolgoznak, ahol a testvérek már évtizedek óta töltik szabadságvesztésüket.
Mint kiderült, a tanúk között van két tiszt, egy oktatással foglalkozó tiszt, egy börtönőr, egy hadnagy és a börtön egy másik alkalmazottja, akiket azért hívnak oda, hogy tanúbizonyságot tegyenek arról, Lyle és Erik Menendez jó útra tértek, mintafoglyok, és nemcsak a saját felépülésükön dolgoztak, hanem segítettek más raboknak is. A TMZ szerint arról a programról is szó fog esni, ami a fivérek fejéből pattant ki, akik szebbé akarták varázsolni a börtönudvart. Lyle Menendez 2018-ban hívta életre a Green Space névre keresztelt projektet, aminek keretében Erik vezetésével San Diego nevezetességeit festették a falakra – és hasonlóképp szerették volna díszíteni többek között a tantermeket és a szolgálati kutyák kiképzésére szolgáló területeket.
A lap úgy tudja, Menendezék rokonai közül is többen tanúskodhatnak a december 11-i tárgyaláson, ám a testvérek feltehetőleg nem lesznek ott a tárgyalóteremben, hanem online jelentkeznek be a börtönből.