- Gazdaság
- energia-veszélyhelyzet
- energiaválság
- kkv
- áram
- áramellátás
- áramár
- áramszolgáltató
- mvm
- kormány
- orbán viktor
Döntött a kormány, itt az újabb, cégeket érintő lépés
További Gazdaság cikkek
- Visítozva rohant a NAV egységei elől a Reszkessetek, betörők! sztárja
- Mind elbuktuk, pedig százmilliókat ért volna ez a hat szám
- Nincs több pánik a törött kütyük miatt: itt a MediaMarkt válasza
- Újraindult az olajszállítás a Barátság kőolajvezetéken
- Munkaidőn kívül buktatott le egy adóellenőr egy karácsonyfadíszeket áruló vállalkozót
Jelenleg is vannak olyan kisvállalkozások, melyeknek december végén kifut az áramellátási szerződése. Most nekik próbál meg segítséget nyújtani a kormány a kedd esti Magyar Közlönyben megjelent kormányrendelet értelmében. Januártól ugyanis az egyetemes szolgáltatásra nem jogosult fogyasztók áramellátását a döntés az úgynevezett veszélyhelyzeti átmeneti villamosenergia-ellátás biztosításával kívánja rendezni.
Ezt a lehetőséget a valóban kis cégek kapják meg, hiszen feltétele, hogy 2022-es tényleges fogyasztása nem haladja meg a 2 gigawattórát.
További fontos részlet, hogy csak azok élhetnek ezzel, melyek a keddi hatálybalépését megelőző napon még nem rendelkeztek januártól élő áramszerződéssel, sem elfogadott ajánlattal.
Így tehát ezek a cégek szerdától jövő hétfőig, vagyis december 19-ig jelentkezhetnek az ellátásra, és az e-mail-címük megadásával nyilatkozatot kell tenniük az MVM Next honlapjának külön e célra létrehozott felületén. A határidővel kapcsolatban fontos megjegyezni, hogy az jogvesztő.
Havonta változni fog az ár
A rendelet értelmében, ha megtörténik a nyilatkozattétel, akkor 2023. január 1. napjának kezdetével az MVM és a nyilatkozatot tett felhasználó között határozatlan időtartamra villamosenergia-vásárlási szerződés jön létre.
A villamosenergia-vásárlási szerződés a felmondásra irányuló jognyilatkozat közlését követő második hónap első napjára felmondható.
Az így szerződő cégek határozatlan időre, havonta változó áron kapják az áramot. Az MVM Next ellenőrzi, hogy jogosan pályáztak-e a cégek a veszélyhelyzeti ellátásra.
(Borítókép: Nagy Tamás / Index)