Még 310 embert elküld a Vértesi Erőmű

2009.06.11. 09:52
Év végéig további 310 fős leépítésre kerül sor az MVM Vértesi Erőművében. Elmarad viszont az erőművet kiszolgáló Márkushegyi Bányaüzem nyárra tervezett egyhónapos leállása.

Aa létszámleépítésről megállapodást írtak alá az erőmű reprezentatív szakszervezetei és Szabó Pál, a VÉRT vezérigazgatója. A január elsejei 2100 fős munkavállalói létszám az év végére 1550 főre csökken.

Korábban 240 szerződéses erdélyi bányásznak nem hosszabbították meg a munkaviszonyát, a továbbiakban a nyugdíjas visszafoglalkoztatottak és a nyugdíjkorhatárt elértek számíthatnak leépítésre. A lépésekről az oroszlányi kistérség sajtóreferense, Ivák István számolt be.

A felek a kényszerű létszámcsökkentés humánus lebonyolítása érdekében Humán Irodát hoznak létre, kezdeményezik a megváltozott munkaképességű dolgozók munkaköreinek felülvizsgálatát és szorosabbá fűzik kapcsolatukat a munkaügyi központtal.

A VÉRT költségeinek csökkentése érdekében megválik több ingatlanától, melyek között munkásszállók, irodaház és szálloda üzletrész szerepel, de az oroszlányi Bányász Klubot is értékesítik és megszűnik a versenysport támogatása. A szakszervezetek és a vezetőség által aláírt dokumentumok záradéka szerint mindezek hatálybalépésének feltétele a társaság üzleti tervének elfogadásáról rendelkező MVM (Magyar Villamos Művek) közgyűlési határozata.

"A Magyar Villamos Művek megvizsgálta a 2100 főt foglalkoztató Vértesi Erőmű azonnali, vagy novemberi bezárásának lehetőségét. A MVM közgyűlésén a bezárást egyelőre levették a napirendről és kidolgozzák, milyen feltételekkel működtethető a VÉRT az eredetileg tervezett 2014-es határidőig" – közölte alig tíz napja Keleti György, az MSZP oroszlányi országgyűlési képviselője.

A politikus szerint a cég életben tartásához havi egymilliárd forint szükséges, mert a megtermelt áramot a vállalat kétszer annyiért tudja előállítani, mint amennyiért eladja.

Keleti György akkor arról beszélt, hogy a Vértesi Erőmű működtetése egyrészt nemcsak gazdasági, hanem szociális kérdés is, ezért lehetőséget kapott Bajnai Gordon miniszterelnöktől, hogy szakértőkkel együtt javaslatokat tegyen a VÉRT további működtetésére.