Kína arra használhatja ki a dubaji válságot, hogy aranyat és olajat vásároljon - közölte az Állami Eszközök Felügyeleti és Adminisztrációs Bizottságának (SASAC) felügyelőbizottsági elnöke, Ji Hszionan. A vásárlásokat devizatartalékaiból finanszírozná Kína.
"Bár nem lehet tudni, hogy a dubaji válságnak pontosan milyen hatásai lesznek a globális gazdaságra, de egy ideig eltarthat ez a krízis. Ez befektetési lehetőséget jelent Kínának arra, hogy devizatartalékait olaj és arany vásárlása használja" - közölte.
A nyilatkozat egybevág azzal, hogy Kína kormányzata tervbe vette, hogy nyersanyagokból fizikai készleteket épít fel, például rézből, az állami cégek pedig olaj- és bányatársaságokban szereznének részesedést.
Eközben a Commonwealth Bank of Australia megemelte az aranyárra vonatkozó várakozásait, amit azzal indokolt, hogy a dollár tovább gyengülhet és a gazdasági környezet javul. Prognózisai szerint az idei év második felében az átlagos aranyár 1042 dollárra rúghat, a jövő év elején pedig 1221 dollárt érhet el. Ez 4, illetve 19 százalékkal magasabb, mint az elemző korábbi várakozása - írja a Bloomberg.