A társaság részvényeinek árfolyama 16,7 jüanról 43,96-ra ugrott, ami ezermilliárd dollárra értékeli a társaságot. Ezzel a PetroChina kapitalizációja alaposan megelőzte az eddig világelső amerikai Exxon Mobil Corp. olajtársaság 488 milliárd dolláros piaci értékét, a társaság egymaga többet ér, mint az orosz részvénypiac egésze, s a cég megjelenése nyomán a sanghaji tőzsde kapitalizációja meghaladta a világ harmadik legnagyobb értékpapírpiaca, a brit tőzsde értékét.
Szakértők szerint a PetroChina tőzsdei szereplése jelzi a kínai gazdaság erejét, de ezzel egyidejűleg azt is, hogy tőkepiacain árfolyambuborék alakul ki. Óvatosságra int a társaság megítélésével kapcsolatban, hogy árbevétele alapján nem szerepel a világ legnagyobb ötven vállalata között, és hogy a sanghaji parketten csak részvényeinek 2 százaléka forog.
Az olajcég értékelésének reális magvát adhatja, hogy a Bloomberg adatai szerint ismert olajtartalékainak mennyisége 2006-ban 20,5 milliárd hordó volt, ami ugyan kevesebb, mint az Exxon Mobil 22,1 milliárdos készlete, ám az elmúlt három évben 5 százalékkal növelte tartalékait, ami gyorsabb az amerikai versenytárs, illetve a Shell és a BP készleteinek bővülésénél. A túlzott befektetői étvágyat táplálhatta viszont, hogy sokaknak eddig nem volt lehetőségük arra, hogy közvetlenül vásároljanak az ország legnagyobb olajtársaságának papírjaiból, miközben Kína az Egyesült Államok után a világ második legnagyobb olajfogyasztójává lépett elő és a nyersolaj világpiaci ára megközelítette a 100 dollár/hordós szintet, alaposan megdobva az olajtársaságok részvényárfolyamát.