A 11,27 millió százalékos infláció is a gazdaság összeomlásának egyik jele, az ország már jelenleg is élelmiszer- és üzemanyaghiányban szenved. Az előző hónaphoz képest az árak 839,3 százalékkal emelkedtek, ami szintén gyorsulást jelent a májusi 433,4 százalékos értékhez képest. Közgazdászok figyelmeztetnek, hogy a tényleges adat ennél még rosszabb is lehet.
A zimbabwei kormány legutóbb a 100 milliárd dolláros bankjegy kibocsátásával próbálta felvenni a lépést a hiperinflációval, a júniusi adatok azonban azt mutatják, hogy sikertelenül. A jegybank július 30-án tíz nullát vágott le a valuta végéről (így 14 zimbabwei dollárt kell adni egy amerikai dollárért, a korábbi 140 milliárd helyett). A jelek szerint azonban ez nem akadályozta meg a zimbabwei dollár további leértékelődését, ugyanis jelenleg 100 új zimbabwei dollárt ér egy USD.
Hiperinflációról akkor beszélhetünk, amikor a pénz nem képes már betölteni funkcióit. Ezért nem meglepő, hogy Zimbabwe-ben fellendülőben van a cserekereskedelem, hiszen a bankjegyek már nem fedezik a mindennapi szükségleteket. A 11,27 millió százalékos inflációjával Zimbabwe még mindig nem történelmi "világcsúcstartó", hiszen a történelemben a pénzromlás legnagyobb üteme a Magyarországon volt, mivel 1946-ban a havi infláció - a forint augusztusi bevezetése előtt - 419 milliószor milliárd százalékot tett ki.