Szinte nincs olyan család, baráti társaság, ahol ne lenne legalább egyvalaki, aki valamilyen mentális betegséggel, idegrendszeri zavarral vagy függőséggel küzd. Ez a kötet húsz megrázó igaz történetet tár fel.
MEGVESZEM- Külföld
- koronavírus
- pfizer
- európai unió
- európai bizottság
- gyógyszeripar
- gyógyszergyár
- oltóanyag
- vakcina
- egészségügy
- covid-19
Bevásárol a Pfizer vakcinájából az Európai Unió
Hatékonynak bizonyult az amerikaiak által fejlesztett vakcina
A Pfizer gyógyszergyár 43 ezer önkéntes bevonásával tesztelte az oltóanyagot.
Kilencven százalékban hatásos lehet az amerikai Pfizer és a német Biontech gyógyszergyártó által kifejlesztett kísérleti oltóanyag az új típusú koronavírus ellen – jelentette be a két cég hétfőn.
Peter Liese európai parlamenti képviselő arról számolt be, hogy az Európai Bizottság szerződést készül aláírni több millió adag beszerzéséről az új oltóanyagból.
A tagországok nevében tárgyaló brüsszeli testület szeptemberben közölte, hogy lezárták a tájékozódó megbeszéléseket a két gyártóval mintegy 200 millió adag vakcina lehetséges megvásárlásáról, megállapodást azonban eddig nem jelentettek be.
Információim szerint a vonatkozó szerződés aláírás előtt áll
– írta Liese.
Az EU korábban hasonló megállapodásokat kötött a francia Sanofi, a brit–svéd AstraZeneca és az amerikai Johnson & Johnson gyógyszergyártókkal is.
Az eredetileg daganatos betegségek gyógyítására szakosodott mainzi Biontech és a New York-i központú Pfizer Lightspeed (Fénysebesség) nevű fejlesztési programja a világjárvány első heteiben kezdődött.
Mint írták, idén nagyjából ötvenmillió, jövőre 1,3 milliárd adagot tudnak gyártani a BNT162b2 elnevezésű oltóanyagból.
A klinikai kísérletek utolsó, harmadik fázisa július 27-én kezdődött. Az oltás mindkét dózisát a fejlesztési program 38 955 résztvevője kapta meg.
Az adatok egy külső, független testület (Data Monitoring Committee – DMC) előzetes elemzése alapján azt mutatják, hogy az oltás a beadás utáni 28. naptól védettséget biztosít az új típusú koronavírus (SARS-Cov-2) által okozott betegségtől (Covid–19).
A vakcinákért felelős német szövetségi szakhatóság, a Paul Ehrlich intézet (Paul Ehrlich Institut, Bundesinstitut für Impfstoffe und biomedizinische Arzneimittel – PEI) áprilisban adta meg az engedélyt az oltóanyag emberi tesztelésére. Az Egyesült Államokban májusban kezdődtek a klinikai tesztek.
Trump és Biden is üdvözölte az új kísérleti vakcinát
A Pfizer vakcinája a kísérletek során 90 százalékos hatékonyságot produkált.