Megkezdődött Joe Biden miniszterjelöltjeinek meghallgatása
További Külföld cikkek
- Karácsonyfának öltöztettek egy BMW-t, a rendőrség kiszedte a forgalomból
- Ismeretlen törzset találtak az Amazonas mélyén, felvételek készültek róluk
- Elképesztő ígéretekkel fordult rá az ünnepekre Donald Trump
- Meghalt egy nő, miután felgyújtották a New York-i metróban
- 20 év börtönt kaphat egy orosz nő, aki a reptéren akarta hagyni az újszülött gyermekét
Megkezdődött a Joe Biden megválasztott amerikai elnök által egyes kulcsfontosságú kormányzati tisztségekre jelölt személyek meghallgatása kedden, a szenátus illetékes bizottságaiban.
A washingtoni törvényhozás felsőházában ma meghallgatják a pénzügyminiszteri posztra jelölt Janet Yellent, Antony Blinken külügyminiszter-jelöltet, Lloyd Austin hadügyminiszter-jelöltet és Alejandro Mayorkas belügyminiszter-jelöltet, valamint a nemzeti hírszerzési igazgatói tisztségre esélyes Avril Hainest is.
A szenátus hírszerzési bizottságában tartott meghallgatásán Avril Haines közölte,
hogy elsődleges fontosságúnak tartja a védekezést a kínai és más külföldi titkosszolgálati és befolyásolási műveletek ellen.
Leszögezte, az amerikai hírszerzési szervezeteket összefogó Országos Hírszerzési Igazgatóság (DNI) vezetőjeként a bizalom helyreállításán dolgozna, és mindig beszámolna az igazságról a döntéshozóknak, akkor is, ha ez „kényelmetlen" következményekkel járna.
Haines beszédében „rendkívül nyugtalanítónak” nevezte a kongresszus épületének január 6-i ostromát, és hozzátette, hogy bár a fenyegetést jelentő hazai csoportokkal a Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) és a belbiztonsági minisztérium foglalkozik elsősorban, vezetése alatt a DNI is támogató szerepet játszana a veszély pontos felmérésében.
A Központi Hírszerző Ügynökség (CIA) volt igazgatóhelyettese kiemelte továbbá, hogy szerinte a hírszerzési munkában nincsen semmi helye a politikának.
Alejandro Mayorkas a belbiztonsági bizottság ülésén „borzasztónak” nevezte a Capitolium ostromát, és rámutatott, hogy a hatóságoknak van mit tanulniuk a történtekből. Ígéretet tett arra, hogy amennyiben jóváhagyják a kinevezését, mindent el fog követni, hogy ilyen események ne történhessenek meg még egyszer.
Megválasztása esetén az egykori szövetségi ügyész lenne az első spanyol-amerikai származású ember, egyben pedig az első bevándorló volna a tárca élén.
Az alkotmányos előírások értelmében a kinevezéseket a szenátus plenáris ülése szavazza meg a szakbizottsági jóváhagyást követően.
Elemzők szerint nem valószínű, hogy a mostani jelöltek kinevezése még Biden szerdai beiktatásáig megtörténik.