Az Európai Bizottság fellép a Klubrádió mellett
További Külföld cikkek
- Továbbra sincs nyugalom Georgiában, elutasították az elnök keresetét a választással kapcsolatban
- Alig értek véget a választások, Trump miatt már a kormányalakítással foglalkoznának Írországban
- NATO-főtitkár: A NATO-nak Ukrajna támogatására kell összpontosítani, nem a béketárgyalásokra
- Joe Biden kegyelme Donald Trumpot segítheti
- Puccskísérlet Dél-Koreában: betiltották a pártokat, de a parlament ellenáll
Az Európai Bizottság pénteken levelet küldött Magyarországnak, amelyben aggodalmát fejezte ki a Klubrádió ügyében. A rádió sugárzási jogát érintő döntés jogi alapja erősen megkérdőjelezhető – mondta el sajtótájékoztatóján Christian Wigand, az Európai Bizottság szóvivője.
Kijelentette: a médiaszolgáltatásokat érintő uniós szabályozások alkalmazásakor Magyarországnak tiszteletben kell tartania az unió alapjogi chartáját, a véleménynyilvánítás szabadságának, az információhoz jutás jogát, illetve az üzleti tevékenység folytatásához fűződő jogokat. Emlékeztetett, hogy mindezzel összefüggésben
az Európai Bizottság arra szólította fel Magyarországot: biztosítsa, hogy a Klubrádió folytathassa műsorszolgáltatási tevékenységét legalább a folyamatban lévő per végleges lezárásig.
Emellett arra is felszólította az illetékes hatóságokat, hogy sürgősen cselekedjenek az uniós jogszabályok követelményeinek való megfelelés és a frekvencia jelenlegi használóját érő helyrehozhatatlan károk elkerülése érdekében.
Azt is közölte, hogy a levél az esetleges válaszintézkedések meghozatalának lehetőségét is kilátásba helyezi az uniós jog be nem tartása esetén.
A levélre mostanáig nem érkezett válasz az Európai Bizottsághoz – tette hozzá.
A Fővárosi Törvényszék ítélete kedden megerősítette, hogy a Klubrádió által használt frekvenciára szóló jogosultság megújítása iránti kérelmet jogszerűen, törvényi kizáró ok miatt utasította el a médiatanács. A médiatanács a rádió megújítási kérelmét 2020 szeptemberében elutasította.
Wigand azt is elmondta, hogy alapvető fontosságú a határok lezárásának összehangolása a tagországok között a mozgás szabadságának biztosítása érdekében.
A szóvivő kérdésre válaszolva arra emlékeztetett, hogy a tagországok megállapodtak az esetleges határlezárásokra vonatkozó rendkívüli intézkedéseik összehangolásáról az unión belüli szabad mozgás jogának biztosítása céljából – számolt be az MTI.
Az Európai Bizottság reméli, hogy mind a 27 tagállam követi a brüsszeli testület ez irányú ajánlásait, továbbá a nem feltétlenül szükséges utazásokra vonatkozó korlátozások fenntartását is, különösen a legfertőzöttebb területekről érkezők esetében.