Oroszország koronavírus elleni oltásokat ajánlott fel Észak-Koreának, miután Kim Dzsongun azt mondta az állampolgároknak, hogy készüljenek fel a „valaha volt legrosszabb időszakra” − írja a Guardian.
Szergej Lavrov orosz külügyminiszter elmondta: Moszkva számos alkalommal ajánlotta fel Phenjannak a segítségét, azonban az észak-koreai vezetés minden országtól elutasította a segélyeket.
Az észak-koreai vezető a múlt hónapban elismerte, hogy az ország élelmiszerhiánnyal küzd a határok lezárása miatt. Az ENSZ tegnapi jelentése szerint az ország ebben az évben mintegy 860 ezer tonnás élelmiszerhiánnyal küzd.
Hétfőn megkezdődik a 12 és 16 év közöttiek koronavírus elleni beoltása Észak-Macedóniában, a fiatalok a Pfizer/BioNTech oltóanyagát kapják meg – közölte Venko Filipcse egészségügyi miniszter.
A regisztrált koronavírus-fertőzöttek száma Szerbiában csütörtökre 103-mal 717 196-ra, Koszovóban kilenccel 107 379-re, Észak-Macedóniában szintén kilenccel 155 741-re, Montenegróban harminccal 100 392-re, Bosznia-Hercegovinában pedig hússzal 205 075-re növekedett.
A járvány halálos áldozatainak száma az utóbbi 24 órában Szerbiában kettővel 7063-ra, Koszovóban eggyel 2264-re, Bosznia-Hercegovinában pedig eggyel 9706-ra növekedett. Észak-Macedóniában és Montenegróban nem volt halálos áldozata a kórnak az elmúlt napon, így a halottak száma 5486, illetve 1619 maradt.
Németországban a koronavírus-fertőzések 59 százaléka már a különösen fertőző delta-variáns számlájára írható – derül ki a Robert Koch Intézet legfrissebb heti értékeléséből.
Feltételezhető, hogy az új fertőzések majdnem kétharmadát adják a delta- és csak egyharmadát az alfa-mutánsok. Más vírusváltozatok jelenleg nem játszanak szerepet Németországban.
A kimutatás szerint a delta-variáns aránya továbbra is meredeken emelkedik, egy héten belül gyakorlatilag megduplázódott. Bár maga az esetszám csak enyhe növekedést mutat, és a hétnapos előfordulás továbbra is alacsony, a szakértők attól tartanak, hogy a delta terjedésével ez a trend megfordulhat.
A világon 185 024 418 ember fertőződött meg eddig a koronavírus-járványban, a halálos áldozatok száma 4 000 767 a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem közép-európai idő szerint csütörtök reggeli adatai szerint.
Egy nappal korábban 184 546 448 fertőzöttet tartottak nyilván, a halálos áldozatok száma 3 991 715 volt.
A fertőzés 192 országban és régióban van jelen. Szakértők szerint a diagnosztizált esetek száma nem tükrözi pontosan a valóságot, mert az egyes országokban többé-kevésbé korlátozott a tesztek száma, és a nyilvántartás kritériumai is különböznek.
A hivatalos adatok szerint a SARS-CoV-2 vírus okozta Covid–19 nevű betegségnek az Egyesült Államokban van a legtöbb fertőzöttje, 33 770 334 fő eddig a napig. A halálos áldozatok száma 606 217.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) 2020. március 11-én nyilvánította világjárványnak a koronavírust, amely Vuhan kínai nagyvárosból terjedt el.
Dél-Koreában minden eddiginél több koronavírussal fertőzött beteget regisztráltak egy nap alatt.
A dél-koreai betegségmegelőzési ügynökség tájékoztatása szerint az elmúlt 24 órában 1275 fertőzéses esetet vettek nyilvántartásba. A járvány kezdete óta nem volt ilyen magas a napi esetszám. Az eddigi csúcsot tavaly decemberben jegyezték fel, akkor egy nap alatt 1240 fertőzöttet regisztráltak.
Dél-Koreában június 25-én jelentették be, hogy megjelent az országban az indiai eredetű, erősen ragályos delta-vírusmutáció, és ezután hirtelen emelkedni kezdett a fertőzéses esetek száma, táplálva azokat a félelmeket, hogy az országon a nyáron végigsöpör a járvány negyedik hulláma.
Kim Bu Kjum miniszterelnök szerdán közölte: egy hétre meghosszabbítják a közösségi távolságtartásra vonatkozó szabályokat Szöulban és tágabb környékén, a magánjellegű összejöveteleken legfeljebb öten lehetnek jelen, és este tízkor bezárnak az éttermek. Ha két-három napon belül nem mutat javulást a járványhelyzet, tovább szigoríthatnak az előírásokon.
Szerdai adatok szerint az 52 milliós országban a lakosság mintegy 30,1 százaléka kapta meg valamelyik oltás első adagját, 10,6 százaléka pedig teljesen beoltott. Jelenleg az AstraZeneca, a Pfizer és a Moderna kétadagos, illetve a Janssen egydózisú vakcinájával oltanak.
A koronavírus-járvány újabb hulláma miatt rendkívüli állapotot hirdet a japán kormány negyven napra Tokióban; ebben az időszakban tartják meg a nyári olimpiai játékokat a japán fővárosban – jelentette be a kormány járványügyi intézkedéseit irányító gazdasági miniszter a járványügyi szakértői bizottság csütörtöki ülésén. A rendkívüli állapot július 12-étől augusztus 22-éig tart.
Indul az Index tudósítása a koronavírusról szóló legfontosabb külföldi hírekről. Kövessenek minket ma is!