A szlovák pénzügyminisztérium elemzőinek számításai szerint egy oltatlan személy társadalmi költsége átlagosan 4384 euró, ami nagyban függ az illető életkorától – olvasható az Új Szó oldalán.
A szakemberek arra jutottak a Magyarországgal szomszédos országban, hogy az, aki nem veszi fel az oltást, jelentős anyagi terhet ró az államra, hiszen ha egy fertőzött kiesik a munkából, táppénzre kerül, ehhez adódnak az esetleges kórházi kezelések vagy akár az elhalálozás költségei és így tovább. Ebből az jött ki, hogy egy fertőzött személy átlagosan 4384 euróba (másfél millió forintba) kerül.
A konkrét összeg változhat, hiszen egy fiatal, egészséges szervezet másképp reagál a fertőzésre, ebből kiindulva egy húsz év körül állampolgárnál csak 190 euró (68 ezer forint) a költség, míg egy nyolcvanévesnél akár 15 466 euró (5,5 millió forint) is lehet.
Az elemzők mindenre gondoltak, azt is számításba vették, hogy a vakcinák sem adnak teljes védelmet, ezért úgy kalkuláltak, hogy egy beoltott személynek az esetleges újrafertőződés esetén csak tíz százalék eséllyel kell táppénzre mennie.
Összességében egy beoltott személy jóval kevesebbe kerül a társadalomnak, mint egy oltatlan, aki összehasonlíthatatlanul nagyobb eséllyel fertőződik meg.
Oxigénhiány miatt halt meg kilenc, lélegeztetőgépre tett beteg a dél-oroszországi Észak-Oszétiában. A hivatalos tájékoztatás szerint eltört az oxigénellátást biztosító egyik vezeték.
Az orosz hatóságok nyomozást indítottak gondatlanság gyanújával.
Az egészségügyi minisztérium közlése szerint az intenzív osztályon 71 Covid-beteget kezeltek, közülük tizenhárman voltak lélegeztetőgépre kötve.
A kaukázusi köztársaság kormányzója azzal próbálta menteni a helyzetet a Moscow Times írása szerint, hogy a tüdejük „már úgyis kilencvenszázalékos kárt szenvedett”. A problémát azonban harminc-negyven perc alatt megoltották, a „túlélőket” új oxigénforrásra helyezték – tette hozzá.
A moszkvai lap emlékeztet: júniusban három ember vesztette életét a délkeleti Rjazany városban egy kigyulladt lélegeztetőgép okozta tűzben.
Oroszország a koronavírus-járvány által a világon a negyedik legsúlyosabban érintett ország, mintegy 6,5 millió regisztrált esettel.
Az Euromonitor felmérése szerint összesen 2,1 milliárd euró értékben vásároltak sört Romániában az emberek 2020-ban, ami mindössze 2,3 százalékkal kevesebb, mint 2019-ben – olvasható a Főtér oldalán.
Nem volt nagy hatással a vendéglátóhelyek bezárása a román emberek sörfogyasztására, kis túlzással az is mondható, hogy lényegében csak annyira, hogy nem a kocsmában, hanem otthon, a négy fal között fogyasztották el a folyékony kenyerüket. Az eladási adatok szerint 1,6 milliárd lej (113 milliárd forint) értékben a boltokban vettek sört, míg csak 520 millióért (37 milliárd forint) a vendéglátóhelyeken, ami ugye magyarázható a bezárásokkal.
A korlátozások nagy nyertesei az üzletláncok voltak, hiszen ezekben 7,9 milliárd lejt (560 milliárd forint) költöttek az emberek sörre, ami 6,6 százalékkal több, mint 2019-ben. Ebből következik, hogy a járványhelyzet vesztesei a vendéglátóhelyek voltak, ahol egyötödével esett vissza a fogyasztás, míg a bevétel 2,6 milliárd lej (184 milliárd forint) volt.
Legkésőbb szeptember 15-ig az amerikai hadsereg minden tagjának fel kell vennie az oltást – adta hírül az MTI a Pentagon tájékoztatása alapján.
Szeptember közepéig, azaz 15-ig az amerikai hadsereg minden tagjának kötelezően fel kell vennie a koronavírus elleni oltást, derült ki az AP amerikai hírügynökség által megszerzett jelentésből, amelyet Lloyd Austin védelmi miniszter küldött ki az amerikai csapatokhoz.
A védelmi miniszter arról is szól üzenetében, hogy ha kell, szűkítik a megadott határidőt, amennyiben tovább emelkedik az országban a Covid–19-fertőzések száma, vagy az amerikai Pfizer és a német BioNTech gyógyszeripari vállalatok által kifejlesztett koronavírus elleni vakcina megkapja a végső jóváhagyást az Egyesült Államok szövetségi élelmiszer- és gyógyszerfelügyeleti hatóságától (FDA).
Kérni fogom az elnök jóváhagyását, hogy legkésőbb szeptember közepéig kötelező legyen felvenni az oltást, vagy azonnal, amint az FDA jóváhagyása megszületik
– fogalmazott Lloyd Austin, aki kiemelte, hogy a nemzet megvédéséhez egészséges és harcra kész katonákra van szükség.
Joe Biden amerikai elnök azt mondta, támogatja a védelmi miniszter tervét, illetve kifejtette, hogy neki is megingathatatlan az elkötelezettsége, hogy az Egyesül Államok csapatai minden képességgel rendelkezzenek ahhoz, hogy a lehető legbiztonságosabban végezzék a munkájukat.
A fegyveres erők tagjai számára megszokottak az oltások, miután a világ számos pontján szolgálatot teljesítenek, sok betegség ellen kapnak vakcinát, például a kanyaró, a mumpsz, a diftéria, a hepatitisz, a himlő és az influenza ellen. A Pentagon egész egyszerűen mostantól hozzáadja a listához a koronavírus elleni védőoltást is.
A Védelmi Minisztérium adatai szerint a teljes amerikai hadseregből több mint egymillió katona már megkapta a védettséghez szükséges összes oltását, és további 237 ezren vannak, akik még csak egy oltáson vannak túl. A haditengerészet közölte, hogy az aktív szolgálatot teljesítő és tartalékos tengerészek több mint 74 százaléka már legalább egy adag oltást megkapott. A légierő adatai szerint a kötelékükben szolgáló aktív és tartalékos katonák 65, illetve 60 százaléka részlegesen beoltott.
A világon 203 356 472 ember fertőződött meg eddig a koronavírus-járványban, a halálos áldozatok száma 4 302 588 a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem közép-európai idő szerint kedd reggeli adatai szerint.
Egy nappal korábban 202 692 385 fertőzöttet tartottak nyilván, a halálos áldozatok száma 4 293 914 volt.
A fertőzés 192 országban és régióban van jelen. Szakértők szerint a diagnosztizált esetek száma nem tükrözi pontosan a valóságot, mert az egyes országokban többé-kevésbé korlátozott a tesztek száma, és a nyilvántartás kritériumai is különböznek.
A hivatalos adatok szerint a SARS-CoV-2 vírus okozta Covid–19 betegségnek
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) 2020. március 11-én nyilvánította világjárványnak a koronavírust, amely Vuhan kínai nagyvárosból terjedt el.
Közel sincs vége a koronavírus-járványnak – figyelmeztet a CNBC-nek adott interjújában Larry Brilliant, a himlő kiirtásában kulcsszerepet játszó ismert amerikai epidemiológus.
A szakember felhívta a figyelmet arra, hogy a világ lakóinak eddig összesen mintegy 15 százaléka kapott oltást, száz országban pedig mindössze az emberek öt százalékát oltották be. Larry Brilliant szerint egyébként a koronavírus delta-variánsa minden idők legfertőzőbb kórokozója lehet, új variánsok pedig mindig lesznek,
amíg nem oltunk be mindenkit kétszáznál is több országban
– fűzte hozzá.