A 2020 után született gyerekek egy nehéz időszak legcsodálatosabb „lenyomatai”. Nemes Orsolya generációkutató szerint akkor születnek új generációk, amikor jelentős társadalmi, politikai, gazdasági és/vagy technológiai változások történnek a világban.
A szakember úgy látja: a 2020 után világra jött gyerekek, azaz a koronageneráció (K generáció) tagjai ugyanis, bár még nagyon fiatalok, a születésük utáni első hónapjaik legfőbb jellemzői a bezártság, a karantén és a világjárvány volt.
Nehéz előre megmondani, hogy a vírus szülte körülmények mennyire hagynak nyomot a K generáció tagjain, hiszen még csak annyit tudunk erről, hogy a most született babák eléggé mások lesznek
– foglalta össze a legfiatalabbakról szóló jellemrajzát Nemes Orsolya.
A világon 204 688 069 ember fertőződött meg eddig a koronavírus-járványban, a halálos áldozatok száma 4 323 993 a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem közép-európai idő szerint csütörtök reggeli adatai szerint – írja az MTI.
Egy nappal korábban 203 980 078 fertőzöttet tartottak nyilván, a halálos áldozatok száma 4 314 007 volt. A fertőzés 192 országban és régióban van jelen. A hivatalos adatok szerint a SARS-CoV-2 vírus okozta Covid–19 betegségnek
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) 2020. március 11-én nyilvánította világjárványnak a koronavírust, amely Vuhan kínai nagyvárosból terjedt el.
Ha a jelenlegi növekedési ütem kitart, 2022 elejére akár háromszázmillió fölé is nőhet a koronavírus-fertőzöttek száma a világon – figyelmeztetett Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) főigazgatója. A politikus emlékeztetett, hogy a kétszázmilliomodik fertőzöttet mindössze fél évvel azután azonosították, hogy a százmilliomodikról szóló hír elérte a WHO-t, arról nem is beszélve, hogy a fertőzöttek valódi száma sokkal magasabb lehet az ismertnél.