Szlovákiában egy felmérésben a résztvevőknek három kérdésre kellett választ adniuk.
Az első úgy hangzott, hogy ajánlanák-e az oltást hetven éven felüli cukorbeteg ismerősüknek.
A második kérdés arról szólt, hogy ajánlanák-e az oltást egy egészséges, harmincéves személynek, a harmadikban pedig egy ismerős 13 éves lánya volt az alany – írja a Paraméter.
Miroslav Bahna a SAV Szociológiai Intézetétől elmondta, hogy legkevésbé a gyerekek számára ajánlják a vakcina beadását, még a beoltottak is inkább azt tanácsolják, hogy várjanak, amíg beigazolódik az oltóanyag biztonságossága. Érdekesség, hogy a beoltottak körében többen javasolják egy egészséges harmincas beoltását, mint egy veszélyeztetett, idős cukorbetegét.
A szakértők szerint ennek az lehet a magyarázata, hogy az emberek a cukorbetegségre tévesen ellenjavallatként tekintenek az oltást illetően, vagy nincsenek kellőképpen tisztában azzal, hogy mekkora veszély fenyegeti a beoltatlan, idős, krónikus betegséggel küzdőket, ha megfertőződnek. Bahna szerint mindkét eset azt mutatja, hogy az emberek nincsenek megfelelően informálva az oltásról és a fertőzés veszélyeiről.
Azok a válaszadók, akik már átestek az oltáson, 75,1 százalékban ajánlják az oltást egy harmincéves egészséges embernek, míg egy cukorbetegségben küzdő hetven éven felülinél ez 61,5 százalék, egy 13 éves lány esetében pedig 42,2 százalék.
A világon 204 688 069 ember fertőződött meg eddig a koronavírus-járványban, a halálos áldozatok száma 4 323 993 a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem közép-európai idő szerint csütörtök reggeli adatai szerint – írja az MTI.
Egy nappal korábban 203 980 078 fertőzöttet tartottak nyilván, a halálos áldozatok száma 4 314 007 volt. A fertőzés 192 országban és régióban van jelen. A hivatalos adatok szerint a SARS-CoV-2 vírus okozta Covid–19 betegségnek
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) 2020. március 11-én nyilvánította világjárványnak a koronavírust, amely Vuhan kínai nagyvárosból terjedt el.
Ha a jelenlegi növekedési ütem kitart, 2022 elejére akár háromszázmillió fölé is nőhet a koronavírus-fertőzöttek száma a világon – figyelmeztetett Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) főigazgatója. A politikus emlékeztetett, hogy a kétszázmilliomodik fertőzöttet mindössze fél évvel azután azonosították, hogy a százmilliomodikról szóló hír elérte a WHO-t, arról nem is beszélve, hogy a fertőzöttek valódi száma sokkal magasabb lehet az ismertnél.